Aracim ne eder ?

ozcnahmet

Aktif Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
Beyaz
Aracın parçaları arasında ton farkı belli oluyor abi mesela arka sol sürgü kapı ile arka çamurlukta baya belli, bazen resim açısındanda öyle görünebiliyor ama ilana bakan birisi fiyat kırar bu resimleri değiştirmelisin, güzelce bir pasta cila atıp arka tampondaki izi rütuşlayıp farları parlatmalısın koltuklarıda temizleyebilirsen iyi olur kararmış gibi duruyor (resimdende öyle duruyor olabilir). Ondan sonra kaporta hakkinda olumsuzluk yazacak bişey kalmaz gelen kişide beğenir. Zaten motor yürüyende ses yoksa rahatlıkla 28e satarsın, kilometren yüksek olmasa 30a da satardın. Hayırlı satışlar şimdiden :harika:

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Tekrar merhaba arkadaşlar.Aracima en son 25 lira teklif geldi.Cuma aksamiydi.P.tesi buluşmak üzere deyip vedalastik.Derken pazar günü ailece pikniğe gittim ve Doblo dişinda hicbir aracin bize yetmiycegini tekrar gördüm.Hemen ilani kaldirdim.Sağolsun söz verdigim abide p.tesi gelmeden önce tekrar aradi ve anlaşmayi iptal ettik :) o kadar üzüldüm ki anlatamam ;) .

Son olarak 1.6 larin ilanlarina premio vs her türüne uzun uzun bakip üste 7 8 bin koymadan değişim yapmanin zor olacagini anlayınca ondan da Vazgeçtim.

Gelelim aracin bakim bölümüne. Satmaktan vazgeçince komple bakima almaya karar verdim.Yetkili serviste araci bilgisayara baglayip bir saat kadar inceledikten sonra.
1-Emme manifoldu kurum tutmuş.Değişim istediler.
2-Hava desimetresimi ne degisim istediler.
3-Baski balata kotu olmasa da değişimin faydasi var dediler.
4- Bunlar için 1800 2000 civari masraf cikardilar.
5-Tabiki yapmadim. :)
6-Şükürler olsun anladim ki enjektörler turbo vs herşey on numara.

Asil soruma geliyorum.
Batmandan bir usta ile görüştüm.
1-Emme manifoldunu 150 TL te temizlerim dedi.
2-Hava desimetresi değişmesi gerekse 150 civari dedi.(2 Ay önce hata vermişti sildirdim tekrar vermedi.)
3- Baski balatayi buradan 200 e alicam 200 de işçilik 400 e patliycak.
Bunlari konuşurken usta araç gelmeden bakmadan birşey söylemem dedi ben bu sıkıntılarda karar kilarsak diye fiyatları aldim.1 2 hafta içinde yaptiricam inşallah.
Fiyatlar için fikriniz nedir ?

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
baskı balata 200 liralık yan sanayidir. orijinal tavsiyemdir orijinal 350 civarı + 65 tl de bilya yatağı alın.

eğerki 2-3 bin masraf edeceksen 7 bin koyup daha temizini bulmak bence daha mantıklı.yani premio olmasın ondan vazgeç yeterki daha temiz olsun.mesela 2013 model bir 1.3 easyi 35 bine alabiirdin.

tabi sen bilirsin yaptıracaksan iyi bir ustaya yaptır.fiattan anlayan biri olsun yoksa baskı balatayı sökerken tamponda sökülüyor yani bilmeyen adam dağıtır toplayamaz mafeder aracı

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@ali0635

Teşekkürler. Opar marka baski balata.Usta güvenilir biri.Fiat özel servisi hep fiat calisiyor.Masrafta toplam 600 700 tutacak.O da baski balata desimetre degisime gerek yok sonucuna varirsak 150 lira kalir.Ben degistirmek istiyorum baski balatayi.En az 2 yil daha binmeyi düşünüyorum yani öyle görünüyor.O yüzden umrumda olmayacak masraf.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@sukru56
Orjinali 200 olmaz kardeş yeni kasa bende değiştirdim sanayide 800 isteniyor zar zor 550 ye yaptırdım dikkat et orjinal diye kandırmasınlar veya çıkma takabilirler

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@ali0635
İşçilik hariç söylediğim rakam.Siirt te 200 parca 300 işçilik dediler.Batman da 260 parca 200 iscilik .Ben parcayi siirtte alip batmanda yaptırmak istiyorum.400 e halledilir.Ama ilk önceliği manifold a vericem baski balata sonraya kalsin.

Samet Melikoğlu

Azimli Üye
Adı
samet
Selamın aleyküm benim 1.3 Multijet 2006 model tek sürgülü klimalı siyah hiç kazası yok degisensiz sadece etek altı boyası var benden onceki sahibi boyatmis ciziklerden dolayi km 172 binde aracım sizce ne kadar eder ?