Araç çadırı boyaya zarar verir mi?

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak...

Benim geçen sene terzi arkadaşıma diktirdigim çuval kumasindan çadırım var yaz aylarında araca güneşin altinda bu çadırı taksam boyaya zarar verirmi? Aracin boyasi vernikli boya malum.. Başka arkadaşım garajinda bu çadırı kullanıyor ama ben güneşin altinda kullanacağım fikirleriniz nelerdir ?

Çadırın kumaşı çuval kumaşı deniliyormus....

geremy

Onursal Kurucu
dediğiniz kumaş türünü bordo şahinimde 5 yaz
doblomda 6 yaz kullandım.boyalarında vernik yanığı çadır yanığı v.s. gibi adlandırılan herhangi bir olumsuzluk olmadı.üstelik güneşin altında bazen bir hafta açmıyordum.ben yazın aracını-lastiklerini-sileceklerini-döşemelerini -direksiyonunu içi ve dış plastik aksamını güneşden korumak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.
olumsuz yanları:
-günlük kullanımda çadır sıkıntılı oluyor hele bizim araçlar yüksek tavan olduğu için örtmesi toplaması güç.
-suyu ve tozu alt kısıma eliyor dolayısı ile sık sık yıkamak gerekiyor ve rüzgarlı havalarda iyi bağlamak lazım(alt kısıma elenen ince toz kılcal çizikler yapıyor)
-kışın kesinlikle kulanmamak lazım çadır ıslak iken araç üzerinde bırakılırsa ve bu donarsa toplama esnasında boyaya zarar veriyor.

ben mayıs haziran gibi rüzgar ve yağmur bittiği zaman bir örterim eylül ekime kadar üstünde kalır.bu süre zarfında bir kaç defa yıkarım.
marketlerde satılan içi pamuklu gibi olan nylon bazlı brandalar kışın hava adırmıyor zararlı.yazında plastik boyaya zarar veriyor tavsiye etmem.
yukarıdaki söylediklerime uyulursa ben tavsiye ederim bez çadırı.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Zamanla koselerdekı boyaya zarar verebılıyor ama tabı kullabım onemlı

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
biizm araçta kapalı garajda yatıyor bazen 15 gün kullanmadığımız oluyor cok tozlanıyor bizede lazım branda :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Garrajda neden cok tozlanıyor kapalı mekan yerler cımento mu?

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Garrajda neden cok tozlanıyor kapalı mekan yerler cımento mu?
atatürk havaalanı garajda yatıyor.

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
çadır koyu renkse özellikle güneşli havada güneşi daha çok alacağı için kaputu yakabilir. bunu söylememdeki sebep kaput koruma kılıfları var deri olan bunlar zamanla kaputta boya ve vernik yanıklarına sebep oluyorlar buna bizzat şahit olduğumdan söylüyorum. açık renkse ve direkt güneş almayacaksa sıkıntı yok bence ;)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bende almıstım ama toplamak falan cok zor ger vermstım bırde zararlarımı ogrendım en ıyısı kapalı garajds ıste oda yok

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
dediğiniz kumaş türünü bordo şahinimde 5 yaz
doblomda 6 yaz kullandım.boyalarında vernik yanığı çadır yanığı v.s. gibi adlandırılan herhangi bir olumsuzluk olmadı.üstelik güneşin altında bazen bir hafta açmıyordum.ben yazın aracını-lastiklerini-sileceklerini-döşemelerini -direksiyonunu içi ve dış plastik aksamını güneşden korumak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.
olumsuz yanları:
-günlük kullanımda çadır sıkıntılı oluyor hele bizim araçlar yüksek tavan olduğu için örtmesi toplaması güç.
-suyu ve tozu alt kısıma eliyor dolayısı ile sık sık yıkamak gerekiyor ve rüzgarlı havalarda iyi bağlamak lazım(alt kısıma elenen ince toz kılcal çizikler yapıyor)
-kışın kesinlikle kulanmamak lazım çadır ıslak iken araç üzerinde bırakılırsa ve bu donarsa toplama esnasında boyaya zarar veriyor.

ben mayıs haziran gibi rüzgar ve yağmur bittiği zaman bir örterim eylül ekime kadar üstünde kalır.bu süre zarfında bir kaç defa yıkarım.
marketlerde satılan içi pamuklu gibi olan nylon bazlı brandalar kışın hava adırmıyor zararlı.yazında plastik boyaya zarar veriyor tavsiye etmem.
yukarıdaki söylediklerime uyulursa ben tavsiye ederim bez çadırı.

Çadırın rengi açık gri beyaz sayılır yani.. Aracı yazın bende pek kullanmam haftasonları açarım sadece o yüzden çadırı takmak toplamak pek sorun olmaz...

ALT tarafa geçen tozların kılcal damar oluşturması benim biraz aklıma takıldı.. Bu çizikler giderilebilir çizikler mi aracımda beyaz çadırda beyaz benim..Bez çadır nihayetinde ne kadar sıcak olursa olsun hava aldırır değil mi ?

geremy

Onursal Kurucu
kılcal çizikler ancak koyu araçlarda görülebilir yıkama fırça izi benzeri
branda resimleri vardı bulursam eklerim

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ

Sağ olun teşekkürler fotoğrafları bulursanız bende bakarım ama yine de mesajlarınızdan çıkarttığım sonuç çadırım dikkatli kullanımda aracıma zarar vermez... Genel olarak algıladığım cevap budur :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Kılcal cızıkler her renkte olusur acık renklerde daha belırsızdır ama guneste gorulur ve bunlardan kurtulus olmaz cunku ruzgarın surtunmesınden bıle olusabışırler

geremy

Onursal Kurucu

Sağ olun teşekkürler fotoğrafları bulursanız bende bakarım ama yine de mesajlarınızdan çıkarttığım sonuç çadırım dikkatli kullanımda aracıma zarar vermez... Genel olarak algıladığım cevap budur :)

valla ben şimdiye kadar yukarıdada anlatığım gibi çok faydasını gördüm ve kullandım.
-kumaş türüne dikkat ederseniz
-yazın bir kaç defa yıkarsanız
-kışın örtmesseniz
yararı zararından çok çok fazla

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
kalitelisi yararlıdır:)

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
Hepiniz sağolun bilgilerinizi aktardığınız için..

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
kullanıyorum artık bu şekil sıkıntı olmaz inşallah :)
10393899_10152510835228493_996315197990832554_n.jpg

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence brandanın altından arabanın uzerıne toz girer ve rüzgarlı havalarda brandanın surtunmesı ıle bu tozlar zımpara ışlevı görebılır bızım komşu rahmetlı bır dede vardı broadway aracı vardı ve arabasına hasta ıdı süreklı branda altında durdu zamanla köşelerden boylar çıkmıştı o yuzden açık durması daha sağlıklı d1 dobloya bende meraktan aldım bırdefa ortup açtım gerı verdım zahmetlı bir iş birde o dede bence ortme benım arabayı gordun demışti o yuzden kullanmadım

eyetem

Aktif Üye
Adı
Ömer Faruk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Sektör
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
BEYAZ
bence brandanın altından arabanın uzerıne toz girer ve rüzgarlı havalarda brandanın surtunmesı ıle bu tozlar zımpara ışlevı görebılır bızım komşu rahmetlı bır dede vardı broadway aracı vardı ve arabasına hasta ıdı süreklı branda altında durdu zamanla köşelerden boylar çıkmıştı o yuzden açık durması daha sağlıklı d1 dobloya bende meraktan aldım bırdefa ortup açtım gerı verdım zahmetlı bir iş birde o dede bence ortme benım arabayı gordun demışti o yuzden kullanmadım

Değerli bir komşundan aldığım bilgiyle çadırı kaldırdım.. Çadırı taktığımı gören komşum ertesi gün önceki arabamda bende taktim boyaya zamanla kötü etkisi oldu dedi ve gösterdi eski aracını kullanmayacağım erken kararım ile :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
en iyisini yaptınız aracınız nerede duruyor sızın fotoda otoparkta gibi gorunuyor ama bence sokaktada dursa yararlı bışey değil duzenlı olarak boya korumasını bakımını yapın en ıyısı 6 yıl d1 premıoya bındık fume rengınde 96bın kmde sattık boyası ve kendı ılk gunku gıbı ıdı ama asla fırça ıle yıkanmadı her ay boya koruması tazelendı duzenlı olarak temızlendı bence bakım brandadan çok daha ıyı koruyor