Arabadan soğudum?

cengo_59

Azimli Üye
Her tarafından ses gelmeye başladı. Arka bagaj kapısı ve bazı koltuklardan gıcırdamalar gelmeye başladı. Arada da sinyal kolundan kafaya takılacak gibi tıkırtı geliyor. Bu sesleri kesmenin bir çözümü varmı kime gideyim ya da kronik olan nereleri yardımcı olurmusunuz?

Araç d2 kasa premio

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Eskidikçe böyle şeyler olur tabi kullanımda önemli

Gevşediyse sıkacan olmazsa yağlayacan başka yapacak bişey yok

cengo_59

Azimli Üye
@ali0635
Nerelerden geldiğinden emin olamıyorum. Özellikle sinyal kolu sanki içinde boncuk varmış gibi tıngırdıyor. Bir defa sökmeye kalktım başaramadım.

OmerFCansuyu06

Azimli Üye
Adı
Ömer Faruk
Modeli
Renk
granit gri
bizdeki 2008 d2de de aynı sorunlar var ama aracın yaşı ilerledikçe normal olduğu için umursamıyoruz bizim de bagaj tarafından sanki boşta bir demir varmış ve bir yere sürtüyormuş gibi ses geliyor ne olduğunu çözemedik

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Çözülmeyecek sıkıntı değil.Iyi ve derdinizi anlayacak bir ustaya ihtiyacınız var.Genelde ustalar maddi getirisi az olan böyle konulara zaman harcamak istemezler.Adam boş olacak ki tur atsın her sesin kaynağını bulsun.Ya da ses kaynağını siz tam tespit ediceksiniz sonra ustaya gidiceksiniz.

cengo_59

Azimli Üye
@OmerFCansuyu06
Bagajı söktüm oraya bak buraya bak bulamadım. Kulaklık tıkıcam artık :)

cengo_59

Azimli Üye
@sukru56
Haklısınız. Sanki bu sitede daha önce şu gıcırdamalar için öneriler vardı kronik olanlar için. Konuyu bulamadım şuan bilginiz var mı?

uqur.34

Azimli Üye
Adı
Uğur
Modeli
Renk
granit gri
@cengo_59
Eger ses arka koltuklardan geliyorsa koltuk mandallarinin geçtiği yerleri izole bant ile sar sorunun duzelir

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
Valla hocam bendeki 2015 model onunda ses gelmeyen yeri yok haziran 2015 te aldım arabayı berbat bir durum kredisi bitsin hemen çıkartıcam elden ne yalan söyleyim. Servise götürüyorum oldu diyorlar Ertesi gün yine ses tıkık tıkır tıkır...başka servise götürüyorum giderken ses çıkıyor test sürüşünde ses çıkmıyor. En son sorunlu falan zannedecekler beni. Temmuz ayından beri sesi kesilmedi aracımın. Yeni yeni üst raftanda gelmeye başladı. Ön taraf konsol içi sünger dolu sesi kessin diyenama yine nafile... Aracın sürüş keyfi dışında performansı dışında bütün özellikleri kötü kimse kusura bakmasın keşke connect alsaydım okka gibi araç... Artık pişmanın diyorum ne yazıkki. Allah sizinde yardımcınız olsun umarım sizin sorununuz çözülür.

cengo_59

Azimli Üye
@deformation
Sağolun. Hiç sormayın 2. El almıştım çok temizdi araç aralarında 2bin lira farkla pahalı geldi diye connect'i almamıştım. Biraz da yakıttan korktum ama bunda da 80i geçince yakıyor aralarında pek fark yok gibi. Şoför olarak rahatlığına sözüm yok kullanırken çok rahatım konsolu çok hoşuma gidiyor aracı sürerken her nokta rahatça görülüyor. Bir de şu sesler olmasa

satelcom

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Em.Asb./Elektronik teknisyeni/Siyasetci
Modeli
Renk
Beyaz
@OmerFCansuyu06
Arkadaki makasların burçlarını kontrol ettirin.

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
Günaydın,
2015 Model D4 teki üst raf sesi buyurun.

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
Bu ses şikayetleri artmaya başladı. İletebileceğimiz bir yer yok mu yahu. Bizim araba genelde yatışta olduğu için henüz ses falan olmuyor yani ama korkmaya başladım iyice.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@deformation
video gizlidir diyor nedense.

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
Kontrol edim olmazsa tekrar yüklerim ilk defa video yükledim de

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
@MEHMET78
Şimdi ayarladım video yu. Gizli seçeneği yapmışım kaydederken.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@deformation
Fiat müşteri hizmetleri ile görüşün servisin başına eşkiyin ilgilenmiyorlarsa aklınıza gelen bütün çirkeflikleri yapın sınırları zorlayın yasal haklarınızı kullanın illaki bi çözüm yolu bulunur.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
eski connect alında tıkırtı nedir görün arabanın her noktasından tıkırtı geliyor bilgini olsun doblo da ben hiç tıkırtı sorunu yaşamadım

d1 d2 d3 ve d4 ama düzenli kapıları yağlıyorum

d1 de arka koltuk cik cil şeklinde ses yapmıştı onuda koltuğun kilit noktasını elektirikli bant ile sardım ses kesildi

d3 te tık ses yoktu sadece arada sağ güneşlik yapıyordu onuda ayar plastiklerinden ayarlıyordum

d4 tede aynı şekilde sağ güneşlik arada zırıldıyr ayarlayınca kesiliyor ama hiçbir şekilde tıkırtı sesi yok inşallah buluşmalarda görüşürüzde sizin araçlarındaki seslere bakarız bizimkinün de sessiliğini gösteririm bende ses konusunda çok hassasım çok sinir bozucu bi durum