araç geç çalışma sorunu

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Slm arkadaşlar benim araçtada geç marş alma problemi var 2011 1.6 premio enjektörlerdebdir denildi ve kaçırıyodu enjektörler yaptırdım birkaç ay düzeldi fakat yine aynı problemi yaşıyorum enjektörleri tekrar baktırdım bi problom yok denildi enjektörcü usta bu 1.6 doblolarda hastalıktır şehir içi kullanımdan egr parteküller pistonlar falan kurum bağlıyomuş bundan kaynaklıdır dedi bu tip sorun yaşayan olduvu ve nasıl bir çözüm bulundu

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Basınç Sensörlerinin denemesi yapıldı mı

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Basınç Sensörlerinin denemesi yapıldı mı
Hayır usta öyle deyince mazot katkısı katıp devirli kullanıyorum belki bir faydası olur diye bilgisayara bağlanınca biley çıkmıyo nasıl ölçülüyo acaba

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Hayır usta öyle deyince mazot katkısı katıp devirli kullanıyorum belki bir faydası olur diye bilgisayara bağlanınca biley çıkmıyo nasıl ölçülüyo acaba
Hatta geçen gün başıma şöyle bişey geldi yolda giderken arıza lambası yandı arac gaz yemedi 10 metre sonrada stop etti 5,10 defa marşa bastım çalışmadı çekici çağırdık sanayiye götürdük orda soketleri kontrol edelim felan derken denedik çalıştı enteresan bi durum ?

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Tesisat arızası mı var acaba

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah

Efsankrall52

Azimli Üye
Doblo
Adı
Kamil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
2011 D3 Kasa 1.6 aracımla sabah motor soğukken aracı kızdırıyorum ışık sönüyo marş bakıyorum araç çalışmıyo 5 6 saniye sonra çalışıyo bazen bu süre uzuyo kesiyorum tekrar marş basıyorum bu sefer 3 4 saniyede çalışıyo kış aylarında genellik bu sorun yaşıyorum akü yeni değişti ısıtma bujilerinin biri arızalıydı değiştirdim. Aracı 1 2 saat kullandıktan sonra böyle bi sorun kalmıyo fakat uzun süre kullanılmadığında soğukta bu sorunu yaşıyorum be bazen beyaz bezende siyah duman şeklinde egzozdan duman çıkıyor çalıştıktan sonra sizce bu durum neden olabilir. Şimdiden teşekkürler
2012 1.6 doblo premio sahibiyim 148000 kmde ayni sorun bendede var sabah gec calisma duman atmagoturmedim yer kalmadi bi cözum buladik yardimci olabilecek varmi

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
1.6 larda kronik subap pistonlarda kurum birikintisinden yapıyor bendede aynı sorun var servis bile bulamadı çoğu ustada aynı kanıya vardık

Efsankrall52

Azimli Üye
Doblo
Adı
Kamil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
1.6 larda kronik subap pistonlarda kurum birikintisinden yapıyor bendede aynı sorun var servis bile bulamadı çoğu ustada aynı kanıya vardık
Yetkili Servisede goturdum bana 13 bin tl gibi sacma bir maliyet cikartti bide yaptirmazsan 300 tl ucret aliyorlar soygunculuk kafayi yedim bu memlekette adam gibi bir usta yok

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Valla ben bi cc yaptırdım ve yağ bakımı yaptırdım sorun baya farketti ayrıca kısa mesafe kullanmıyorum yani motor çalıştımı ısınmadan kontak kapamıyorum birazda devirli kullanıyorum böyle devam edersem sorun gider diye umuyorum,ayrıca ben mazotu TP den katkılı alıyorum denemekte fayda var ,ben faydasını gördüm yani ?

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
PC.baglatim turbo hortum delik ve egzoz musuru sorunlu çıktı .sadece turbo hortum mu değişecek ,yoksa turboyu komplemi bakıma alırlar .bilgisi olan acil cevap lütfen.ayrica egzoz musuru degismesemde olurmu. Teşekkürler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
PC.baglatim turbo hortum delik ve egzoz musuru sorunlu çıktı .sadece turbo hortum mu değişecek ,yoksa turboyu komplemi bakıma alırlar .bilgisi olan acil cevap lütfen.ayrica egzoz musuru degismesemde olurmu. Teşekkürler.
Sadece hortum değişir.müşür arızalı ise değişmeli.

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Sorunu biz hala bulamadık bir ustam emme manifoldu delik o yüzden yesinlikle diyo bir ustamda enjektörlerini temizlet hafif turboda kaçak var onu yaptır deli gibi olur araç bişeyi kalmaz diyor deneme yanılma yöntemi ile sorun çözümü yapmaya kalkıyo herkez yok mu konuyu çözen burdan bizi bilgilendirse kafayı yemek üzereyim artık sanki yaptırıcam işlemler bedava gibi konuşuyolar birde

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Sadece hortum değişir.müşür arızalı ise değişmeli.
Müşür arizalimi degilmi tam bilmiyorum .PC bağlandı turbo hortum da kaçak var ve egzoz müşürü dendi.ariza ışığı yanmıyorsa PC çıkması yine de arizalimi anlamına gelmekte,yoksa temizletmeyle geçecek birşey mi.ayrica turbo hortumu kaçak olsa ses çekiş.vs.sorunu olmazmi . Çekiş vs.hic sorun yok . yağ akması yok. Turbocu delik olsa ses yapar dedi, başka turbocu,turboy yağ pompalıyor dedi şaştım kaldım ne yapsam bilemiyorum.ayrica 2 veya 3. Viteste 4000 bin devirde geldiğinde bir süre beyaz duman atıp kesiyor normal mi acaba.DPF .YOK .bilginiz dahilinde yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Turalp

Azimli Üye
Adı
Turap
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Özel Güvenlik
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Gri
Arkadaşlar sizden ricam var bilgisi olan varsa yardımcı olur musunuz 2014 90 euro5 motor soğukkende sıcakkende marşa basıyorum almıyor 2 veya 3 defa uzun süreli basıyorum zor çalışıyor

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Arkadaşlar sizden ricam var bilgisi olan varsa yardımcı olur musunuz 2014 90 euro5 motor soğukkende sıcakkende marşa basıyorum almıyor 2 veya 3 defa uzun süreli basıyorum zor çalışıyor
Yüksek ihtimal enjektör bozuk fazla tahliye yapıyor pistonun başına vereceği yakıtı depoya geri gönderiyor ve geç çalışmaya sebep oluyor birkaç fazla sebebi olabilir ilk etapta enj. Tahliyeleri en yakın bir pompacıya ölçüm yaptır

Turalp

Azimli Üye
Adı
Turap
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Özel Güvenlik
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Gri
Enjektörlerden çıktı problem patlamış enjektörler euor 5 lerde hastalıkmış euro 4enjektör takdırdım şimdilik güzel problem yok

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Enjektörlerden çıktı problem patlamış enjektörler euor 5 lerde hastalıkmış euro 4enjektör takdırdım şimdilik güzel problem yok
Geçmiş olsun ne kadar tuttu.

Turalp

Azimli Üye
Adı
Turap
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Özel Güvenlik
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Gri

Turalp

Azimli Üye
Adı
Turap
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Özel Güvenlik
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Gri
Tokata geldim 3 gün önce cenaze vardı shel sen yakıt aldım gelir ken yolda sonrada böyle bir problem oldu