Anlık Yakıt Tüketimi

MetinMetehan

Yeni Üye
Adı
Metin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
Arkadaşlar herkese iyi bayramlar 2012 1,3 doblom var araç yavaşladıkça anlık tüketim 2.0 dam yavaş yavaş yükselmeye başlıyor bunun nedeni ne olabilir acaba baskı balata kaynaklı olabilir mi

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Araç yavaşladıkça motor stop etmesin diye yakıt fazlalaşır normal olarak, bu bir...
2.si gösyerge birim olarak lt/100 de mi duruyor? Eğer lt/km de duruyor ise menüden değiştirin. Çünkü lt/km demek 1 lt ile kaç km gideceğini gösterir. O yüzden gaza basılmadığı zamanlar gaza bastıkça 2.0 km gider demek istiyor. Gazdan ayağını çekince, yokuş aşağı vs 50 km giderim 1 lt ile demiş olur.

MetinMetehan

Yeni Üye
Adı
Metin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
Evet lt/100 de duruyor ama boşta giderkende anlık tüketim yükselirmi 10 .00 kadar çıkıyor tüketim

Nikkfurie

Azimli Üye
Adı
Nik
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
vites boşta araç kendi hızı ile ilerlerken anlık tüketim yanlış gösteriyor, viteste yokuş inerkende sıfır göstermesi gerekirken iki litre gosteriyor, rolantide çalışır vaziyette hareketsiz dururken hiç bir şey göstermiyor, rolantide klima açık degilse 0,4 lt civarı tüketir..

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
@MetinMetehan
Aracı boşa almayın hiçbir zaman yakıt hıza bağlı olarak yükselir çünkü tekerleklerden gelen itme hareketi olmadığından motor stop etmesin diye yakıt verilir. Bir üst vitese atılıp devam edilirse yakıt verilmez veya çok çok az verilir çünkü zaten tekerleklerdeki hareket motora ulaşıyordur. Eğer yazılım atılırsa üst vites ihtiyacı da kalmıyor. Ayağını gaz pedalinden çekince aynı ivme devam ediyor... Ben ayağımı gazdan çekince 2.0 a düşüyor tüketim. Aslında daha az olmalı ancak renolarda olduğu gibi 0.4 veya 0.0 diye gösterilmiyor fiatta.

chatman079

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar herkese iyi bayramlar 2012 1,3 doblom var araç yavaşladıkça anlık tüketim 2.0 dam yavaş yavaş yükselmeye başlıyor bunun nedeni ne olabilir acaba baskı balata kaynaklı olabilir mi
Neden yapıyormuş öğrenebilirsiniz mi, bugün aynı benimde başıma geldi

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Neden yapıyormuş öğrenebilirsiniz mi, bugün aynı benimde başıma geldi
Aracın yakıtı anlık tüketimden değil ortalama tüketimden daha sağlıklı ölçülür.Anlik tüketimde fiatlarda araç rampa iniyorken 2 lt gösterir boşa atarsanız yakıt yükselir viteste hiçbir değişiklik olmaz.Gaza bastiniz sonra yavasladiniz yukselmeye devam eder pompaya bastığı fazla mazotu ölçümler hangi şartta bunu yaşıyorsanız yazarsanız daha iyi açıklarım

chatman079

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Belli bi süratle ışıklara yaklaşırken veya duracak olduğum yere yaklaşırken ayağımı gazdan çektiğim anda anlik tüketim 6 gösterirken ayağımı gazdan cektiktenden sonra. Tüketim önce 7-8-9 lt gösterip sonra durduğunda 0 oluyor, ayrıca hareket etmeye başlayınca biraz gaz basınca tüketim 35 40 lari görüyor daha önceden 35-40 çok nadir gösterirdi. Yine ayrıca roletide araç anlık ortalam tüketim örneğin o an 8.2 ise rolentide beklerken 8.3-8.4 diye yükseliyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yazılımsal olabilir ben olsam çokta takilmazdim.Öyle gösteriyor diye çok yakıyor diye bir durum yok ortalama tüketimi deneyin birde aynıysa hatalı ölçüm yapiyor

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
35-40 ları dik rampada 1. vitesle zorlamanın dışında hiç görmedim ama boşa attıktan sonra ortalama yakıtın yükselme durumu bende de oluyor nadiren. 1.3 E4

ygtt84

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yigit
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
1.6 maxi aracım kargocuyum full dur kalk ortalama günde 20 KM fix, full depo 550 KM gitti sanki 2.0 quattro kullanıyorum problem bunun neresinde

TazeDoblocu

Aktif Üye
Doblo
Adı
Cumaali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kamu görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Selamın aleyküm 1.6 motor 3 kasa var bendede 12 litre yazıyordu geçenlerde ortalama yakıt tüketiminde hiç sorun etmiyorum ayağımı gazdan da çekmiyorum 170 den aşağı düşmüyor hızım

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
1.6 maxi aracım kargocuyum full dur kalk ortalama günde 20 KM fix, full depo 550 KM gitti sanki 2.0 quattro kullanıyorum problem bunun neresinde
dur kalklar maalesef ortalamayı yüksek tutuyor
kargo işi ben de yaptım devamlı dur kalk ile mazot gideri artıyordu. Bu yüzden sokak başına gelince alabildiğimizi alıp aracı bırakıyorduk.