Acil Fiat Doblo Yen'i Kasa

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
arkadaşlar selamın aleyküm 2010 model 1.3 Yen'i kasa doblo aldım 3 ay önce 4 oldu turbo yakıyorum şuan turbo düzeldi gibi bu seferde start stop arızası veriyor ve araba kendini korumaya alıyo gitmiyo çekiş düşük yakıt yüksek servisteki elemanlar abi akün start stopa uygun değil dedi ama ilk aldığım zamanlar böyle birşey yoktu acaba bu neden olur başına gelen arkadaşlar yardımcı olabilirmi hem turbo için hemde start stop için

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Berkekrm3
Foruma hoşgeldiniz profil avatarınızı oluşturun lütfen
Vee aküde sorun iyi akü alın.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Start stop turbonun yağlanması için ayrı bir sistem yapılmadığı sürece zararlıdır.Aküye şarj dinamosuna baktırın.Şarj dinamosu gerekli şarjı yapıyorsa çok büyük ihtimalle aküdendir.Aracınızı yoldan gelince 1 dk.kadar rolanti de gaza basmadan çalıştırın.1.Viteste çok devir çevirmeyin sadece kalkış yapın kalkıştan sonra 2.vitese alın.Yağ değişimlerinizi 2 bin km önce yapın.5 bin km de bir hava filitrenizi değiştirin.

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Abi dediklerini yapıyorum 6 binde 4 kere yağ değiştirdim korkuyorum artık motor yakıcak diye yağda eksiltiyor

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Berkekrm3
Araç kaç km'de?

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Start stop ayrı bir durum aracın yağ eksiltmesi ayrı bir durum

Start stop aküyle ilgili olabilir ama turbo bozması ve yağ eksiltmesi tamamen mekanik bir sorundur iyi bir ustanın görmesi gerekiyor ankaraya yakınmısın

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Araç 167 binde Tekirdağdayım servis motoru sökmemiz lazım dedi ben o kadar büyük bi problem olmadığından şüpheleniyorum turbonun şuan durumu iyi turbonun tam karşısında ufak bir beyin gibi birşey var ondan dolayı kasma yapabilir dediler

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Berkekrm3
Km'de çok değilmiş iyi bir usta bulmanız gerekiyor.Özellikle fiat servisinden ayrılma bir usta bulursanız işiniz kolaylaşacaktır.Usta hatası yüzünden sağlam arabaya motor tamiri yaptıranlar var dikkatli olun.Yağ seviyesini kontrol edin sık sık sorunu çözene kadar aracı fazla sıkıştırmayın 3 bin deviri geçmeyin mümkün mertebe.

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Valla hocam Turbocu bile bıktı gına geldi dedi kaç senedir bu işi yapıyorum böyle bişeyle karşılaşmadım dedi peki aküyü aldık verdik 500 lira arızayı sıfırlattık o gitti turbonun karşısındaki parça 300 lira gibi birşey onuda değiştirdik kasmada kalktı diyelim bunlara razıyım

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Serviste bakımdan sonra pc de güncelleme yapılıp hata kayıtları silindi mi?

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Hayır biz dedik hataları sıfırla diye tamam dedi ama hiç bişey yapmadı 3 tane turbo hatası veriyormuş öyle söyledi bide hiç birşey yapmadı 150 lira verdim

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Berkekrm3
Kardeş ben olsam aracı satıp daha iyi durumda bir araç alırdım yani uğraşmayı hiç sevmem heleki para harcadığım halde aynı sorunu tekrarlıyorsa o araca artık binmezdim

Ama sen aracı satmam diyorsan o zaman İstanbulda iyi bir ustaya gidip ne gerekiyorsa yaptıracaksın yağ yakma durumu sana baya masraf yaptırabilir bunu göze alıyorsan uğraş ama o Harcayacağın parayı üstüne koyup temiz bir araçta bulabilirsin ankarada olsan yardımcı olurdum ama en yakın istanbula git @Sezgin Tok yardımcı olabilir usta konusunda

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Ben bu arabayı 30 a aldım aldığım galeri üstüne 3 milyar ver 1.2 2012 symbol vereyim dedi şuan kararsızım attan inip eşşeğe binmek gibi bir durum olucak sizce ne yapıyım 26 nakit veririm diyor

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Berkekrm3
bence takas edip önce bu araçtan kurtul daha sonra symbolü zaten her yerde rahat satarsın,yani ilerde symbolü verip daha temiz bir doblo bakarsın ben olsam symbol iyiyse takas ederdim

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Usta arasan istanbulda varda baktırırız ne kadar masrafı varsa ona göre kafanda planlar ona göre hareket edersin. Numaram 0531 342 43 86

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Sağol hocam bi düşüncem var olmazsa arıcam:) symbol temiz ama boş çelik jant yok tek airbag falan yani 26 benim araba 3 te üstüne koyucam diyelim 29a güzel pejo linea falan var