acil arac çalışmıyor

samet0633

Azimli Üye
Adı
samet
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2002
İyi akşamlar öncelikle aracım Doblo 1.9 d 2002 model aracım mars alıyor ancak gaz kesip 2 saniyede beyaz duman atıp stop ediyor. Pompanın üzerindeki motora gidin hortumu cikardigimda çalışıyor ancak takartakmaz gene stop ediyor. Enjektörlerin bitiminde hortum var yeşil üstünde vida var zorlayıcı o vidayı fırlattı ve ordanda mazot çıkıyor vida takılı değilken de çalışıyor ancak vidayı sıkinca gene stop ediyor sebebi nedir acaba ? Pompanın içinde 2 parça değişimi yapıldı önceden bugün mazot filtresi değiştirdim şişme yaptıysa diye gene olmadi. Krank mili sensörü değişti.isitma rulesi değişti .

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
Valla samet senin araç çok karmaşık bi durum da belki @yncosman60 bu konuda fikri vardır ayrıca geçmiş olsun inşallah sorun çözülür

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Vida dediginiz hortumun ucunda kör tapa olarak enjektör tahliyesine mi takılmış dediğinize göre araç yakıtı tahliye edemiyor pompa filtre ve depo hortumlarından hava kolay gidiyor mu bi bakın

samet0633

Azimli Üye
Adı
samet
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2002
Bugün bir tamirci getirdim mazot filtresi nin oradaki enjektore giden hortumdan şüpheleniyor arabayı zorla çalıştırdı şuan sanayide bakalım abilerim inşallah çok birşey çıkmaz