3-4-5-6 Viteste Araç Çekmiyor

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
Bende uzun süreden beri araştırıyorum. Turbo basınç valfinin içerisinde sünger filitre var valfi söküp içerisini ve filitreyi yıkayıp temizledim bakalım bir fark olacakmı? Wasget üzerinden yapılan ayar uzun dönemde araca yada turboya zarar verir mi?

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Bende uzun süreden beri araştırıyorum. Turbo basınç valfinin içerisinde sünger filitre var valfi söküp içerisini ve filitreyi yıkayıp temizledim bakalım bir fark olacakmı? Wasget üzerinden yapılan ayar uzun dönemde araca yada turboya zarar verir mi?
Bende sokup temizledim baya pislik vardı cok az bir etki etti wasgate ayarini iyi bir turbocu ayarlarsa problem olmuyo şöyle soylim zaten arac fazla gelen basinci tahliye ediyo ben kac tane turbocu gezdi kimisi dedi turbo revizyonu kimisi norma dedi selenoid valfi diyen oldu vakum pompası dediler kucucuk bir ayarla butun problemim duzeldi ayardan sonra bir kac ustada bilgisayara baglatip basinc olcumu yaptirdim oldukca saglikli cikti önerim iyi bir turbocuya gitmek olur tabi çoğu turboyu sökup masraf cikarmak istiyo oda ayri konu

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli