2016 Doblo Panaroma 1,6 Premio Plus Conformatic Otomatik Şanzıman Ve Yakıt Bilgis

umut80

Yeni Üye
Doblo
Adı
mustafa
Kan Grubu
B RH +
Meslek
tekniker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
beyaz
2016 kasımayında almış olduğum doblo panaroma 1,6 premio plus conformatic aracımla şehir içi 60 litre dizel yakıtla 650 ile 700 km arası yol yapıyorum normal mi. şanzımanda geri vitesten boşa yada otomatik sürüşe geçerken tak diye çok gürültülü ses çıkartıyor. servisler normal diyor. ama ilk aldığım 15 gün içinde böyle bir ses yoktu. ayrıca media sistemine geri görüş kamerası veya mp4 oynatma özelliği eklenebiliyor mu? İyi günler dilerim.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Nasıl bir ses olduğunu duymak lazım öyle karar verilir buna , 700km bana az geldi yanlış olmasın tabi sürüş tarzınıza göre değişir yola araca göre o konuda ne kanaat getirsek yanlış sonuca ulaşacağız.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Keşke almadan önce yazsaydınız. Doblonun şanzumanu robotize edilmiş şanzuman yani otomatik değil robot içerden vites değiştiriyor ve pek sağlıklı ve randumanlı bi şanzuman değil ses sirkeleme geçişler arasında ses vs vs bu tarz şanzumnalarda normal olarak karşılanır. Şanzumanın vites geçişleri yavaş olduğu için ve yarı kavramaya meğilli olduğu için yakıt tüketimi birazdaha fazladır manuellere göre.

umut80

Yeni Üye
Doblo
Adı
mustafa
Kan Grubu
B RH +
Meslek
tekniker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
beyaz
@Sezgin Tok

en çokta geri vitesten, ileri vitese attığımızda yani vites değiştiğimiz de aşırı ses yapıyor ( tak diye ses). ilginç taraf ise aldığım ilk 15 gün içinde böyle ses yoktu.
bu benim 3. otomatik aracım. engelli aracı olarak aldım 5 yılı mecbur bekleyeceğim. ilginiz için teşekkür ederim.

umut80

Yeni Üye
Doblo
Adı
mustafa
Kan Grubu
B RH +
Meslek
tekniker
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
beyaz
@DobLoPremio

otomatik konumda kullanıyorum aracı. gayet sakin kalkışlar ve duruşlar. ilginiz için teşekkür ederim.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@umut80
Birdahaki alacağınız araç alırken kesinlikle ya çift kavrama, cvt veya tork konvertörlü tam otomatik şanzumanı tercih ederseniz sıkıntı yaşamazsınız. Bu şanzumanlarda ford wv grubunda yer alıyor maalesef dobloda mevcut değil.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Sezgin Tok
yok deme Sezginim. Kralı var 9 vitesli ama Türkiyede yok şimdilik.:D:D:D

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@MEHMET78
keşke benim olsaaaaa :D :D :D hiç ümidim yok abi gelsede çok pahalıya gelir zf şanzuman

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Otomatik şanzımanda Japon gurubu özellikle CVT şanzımandan gerisi sıkıntılı çift kavramalı (dsg vs.) olanlarda da sorun oluyor.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Aslına Bakarsanız Robotize Vites İyidir , Manuel Modda Kullanmayı Deneyin Daha Çok Keyif Alacaksınız , Ekonomi İçin Yavaş Yavaş Hızlanın Ve 18-20 Devirde 1 Vites Atın :harika:

Soysal

Azimli Üye
Adı
Savaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Bende yeni aldım cook memnunum sol ayakla sağ el tamamen boşta hız kontrolü yaparsan sadece direksiyonu tutuyorsun