Yardım 2002 1.9 Düz Dizel Gaz Yememe Sorunu

sercan7888

Yeni Üye
Adı
Sercan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2002
Arkadaşlar lütfen yardım edin.2002 model 1.9 düz Doblo aracım var.rotor konum sensörü arızası vardı Ankara'ya götürdüm Sıfır sensör taktırdım araç düzelmişti 20 gün sonra yine arıza lambası yandı ve gaz yememeye başladı hiç bir şekilde sönmedi bende takılan sensör bozuldu zannedip tekrar Ankara'ya gittim.fakat sensörün sağlam olduğunu Anladık araçta Egr iptal edilmiş fakat kablo bağlantısı sökülmemiş dedi usta ve soketi çıkardı arızayı bilgisayardan sildi ve araç düzeldi.ama bana Demişti aracında Elektriksel arıza var yarın Birgün yine aynı sorunu yaşarsın diye.2 gün önce yine yaptı aynı arızayı vites değiştirirken ayağımı gazdan çektiğinde hemen algılamıyor bir süre daha gaz vermeyi sürdürüyordu gaza basarkend e ince bir sirkeleme vardı araçta evin önüne geldim 6-7 saat sonra marşa bastım ve arıza lambası yandı hiç bir şekilde gaz yemez oldu yaklaşık 2 bin devir civarında sabit Çalışmaya devam etti ve hala düzelmedi lütfen biri yardım etsin Karabük'te yaşıyorum ve burada kimse çözemedi son çare yetkili servise götüreceğim

Boran Baba

Daimi Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
0 -
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Benim ford transitte oldu bu olay.gaz pedalını komple değistirdim.müşür pedal ile birlikte baglantiliydi.
Arıza düzelmısti.ya değisen parcan yine elektirik aksaminda olan kisa devreden dolayi bozuldu.yada parca bozuk.en güzeli iyi bir elektirikçiye git ve tesisatı kontrol ettir.

MaHSeN_25

Azimli Üye
Adı
Kürşat
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Bendede 2006 1.4 benzinli doblo var bendede araci calistiriyorum 2 dk bekliyorum yagi tam donus yapsin diye hareket haline gecince sanki yakit bitiyormus gibi 5 saniye kadar aracim yumulup sonra kendini birakiyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@sercan7888
hoş geldin. geçmiş olsun. en garantisi servis. bendede d1 de benzer sıkıntı olmuştu. pompanın sensörü değişince düzelmişti. önce iyi bir elektrikçiye gösterin madem. inşaallah çözülür sorununuz.