20.000 bakımı&faturası

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar yetkili serviste 20.000 bakımını yaptırmış bulunuyorum...

-yağ (3 lt).................................................58 TL
-yağ filitresi..............................................10
-hava filitresi............................................10
-mazot filitresi..........................................10
-polen filitresi...........................................20
-fren ayarı-balata temizliği......................10
-karbo clean & tunap uygulaması (*)......59
-1 kutu tunap motor temizleme sıvısı......30
-1 kutu carbon clean temizleme sıvısı.....20
-alt takım ve ön düzen kontrolü...............10
-balans kontrolü........................................5
-1 lt cam tamizleme suyu..........................5
-1 kutu temizlik spreyi..............................5
-ön tekerlekler sökükken kontrol........5
-toplam......................................................252 TL
-%15 işçilik...............................................38.55 TL
ARA TOPLAM...............................................290.55 TL
-%18 KDV...................................................52.299 TL
FATURA TUTARI..........................................350 TL

(*) KAMPANYA DOLAYSI İLE %50 İNDİRİMLİ...!

Yahu yetkili servis iyi has ama şu inciği boncuğu faturaya işlemesi deli ediyor beni! faturaya bak arkadaş 1 lt cam suyu 5 TL...!ulan 5 litre saf camsuyunu 4.50 TL ye alıyorum...!%50 sulandırılarak kullanılıyor.toplam 10 litre cam suyunu 4.50 TL ye almış oluyorum.ulan 45 kuruşluk cam suyunu hangi vicdanla 5 TL ye müşteriye çakıyorsun kardeşim?

diamond

Saygın Üye
daha servisin kapısından aracımı bi kere bile sokmadım sokmamda. Ben geçen ağır bakımlarını yaptırdım yağ, mazot, hava, balatalar, yağ değişimi, motor temizliği, daha vardı ama aklıma gelmiyor triger zincirinide kontrol ettittirmiştim malzemeleri kendim aldım 190 tl civarı tutmuştu 30 da ustaya verdim bu kadar.

bunyas288

Daimi Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
arkadaşlar yetkili serviste 20.000 bakımını yaptırmış bulunuyorum...

-yağ (3 lt).................................................58 TL
-yağ filitresi..............................................10
-hava filitresi............................................10
-mazot filitresi..........................................10
-polen filitresi...........................................20
-fren ayarı-balata temizliği......................10
-karbo clean & tunap uygulaması (*)......59
-1 kutu tunap motor temizleme sıvısı......30
-1 kutu carbon clean temizleme sıvısı.....20
-alt takım ve ön düzen kontrolü...............10
-balans kontrolü........................................5
-1 lt cam tamizleme suyu..........................5
-1 kutu temizlik spreyi..............................5
-ön tekerlekler sökükken kontrol........5
-toplam......................................................252 TL
-%15 işçilik...............................................38.55 TL
ARA TOPLAM...............................................290.55 TL
-%18 KDV...................................................52.299 TL
FATURA TUTARI..........................................350 TL

(*) KAMPANYA DOLAYSI İLE %50 İNDİRİMLİ...!

Yahu yetkili servis iyi has ama şu inciği boncuğu faturaya işlemesi deli ediyor beni! faturaya bak arkadaş 1 lt cam suyu 5 TL...!ulan 5 litre saf camsuyunu 4.50 TL ye alıyorum...!%50 sulandırılarak kullanılıyor.toplam 10 litre cam suyunu 4.50 TL ye almış oluyorum.ulan 45 kuruşluk cam suyunu hangi vicdanla 5 TL ye müşteriye çakıyorsun kardeşim?
Burda fazla olanlar dediğin gibi camsuyu ile polen filtresi.. dışarıda 10 lira polen filtresi diğerleri normal gibi geldi bana Ayrıca merak ettim tunap uygulaması neki motoru falanmı temizliyorlar.Ben sadece carbon temizlemeyi 50 tl ye yaptırdıydım.

geremy

Onursal Kurucu
garantisi biten araçların yetkili servise girmesi pek makul gözükmüyor.
özellikle sarf malzeme dedikleri cam suyu silecek filitre gibi elemanlar pahalı.

ama satarken servis bakımlı olsun diyorsanız vede dışarıda çözülemiyecek bir arıza varsa servise gidilebilir.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bende polen filtresini 10 tl ye taktırdım

dn748

Yeni Üye
diğer markalara göre Fiat'ın servis masrafları yinede cok düşük.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
ben servise gitme taraftarı deyilim ark.lar bana pahallı geliyor.
ve okadar özendiklerini,de sanmıyorum
benim doblo 90,000 oldu baskı balatası hiç deyişmemiş durumu normal ama deyiştirmek gerekir.daha saglıklı olsun
dışarda baskısı 100 tl işcilik 60 tl tp 160 tl serviste olsa 300 rahat bulur bence diye düşünüyorum

mustafabaysal

Azimli Üye
benimde aracımın 20,000 bakımı yeni yaptırdım fatura şöyle 20,000 bakım =92,00 yağ (selenia 5w40) 2adet =80,02 balata temiz. sipreyi = 4,24 polen filtresi = 7,71 motor iç temizleyici =16,53 yağ filresi pn/po = 8,15 yağ filtrsi pn =6,14 yakıt filtresi =13,55 toplam kdv ve isk. dahil = 234.45 tl tuttu bana az geldi inş. faturada yazılanlar yapılmıştır :D gerçi balans ayarı falnada yapmışlar bazı şeyleri faturaya yansıtmadıklarını söylediler hadi hayırlısı herkese kazasız belasız nice 20,000 ler ;)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Faturaya rağmen pişman değilim.aracıma gösterilen özen ve itina muhteşemdi.en ince ayrıntıları bile ciddiyetle kontol ettiler.istediğimiz zaman aracımızın başına gitmemiz konusunda yardımcı oldular.bekleme salonu servisin içini ve aracı görebilir bir pozisyondaydı,sürekli aracımızı takip edip gereken noktalarda müdahale etme olanağı sağlandı.yapılan önemli işler için gelip onay istediler ve bilgimiz dahilinde olmayan işlemleri aracımıza uygulamadılar!ayrıca bizide çok iyi ağırladılar serviste.müşteri memnuniyetinin elle tutulur hali...FİAT/TOFAŞ YETKİLİ SERVİS

Tabi bütün bunların birde maliyeti oldu!

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ben 60 bin bakımı için fiyat aldım, bi servis 450 bi servis 800 TL fiyat çekti.

Bende özele gittim 230 TL tuttu iki arabamda.

kokplot

Onursal Üye
vay vay serviseslere bak yavv. ben de aracı aldığım gün merakla sordumdu 350 tl civarı dediler. demekki en az 500 tl ye bakımı tamamlarlar. ford connect tede öyle dediler ve bakım maliyeti serviste daha ucuz çıkmıştı.. DOBLO20.000. km den öncede allahtan hiç bakıma girmiyor.. yalnızca 5.000. km de kontrole götürücem.kendileri istedi. onada para vermiycem allahtan:) ne bu yaaw araba al bi dert alma bidert. ben 1991 model mazda 323 ümü arıyorum allama. garibimin bi kuruş masrafı olmuyordu yaaw. :)

tiriska

Azimli Üye
kokplot tarafından yazılan metin:
vay vay serviseslere bak yavv. ben de aracı aldığım gün merakla sordumdu 350 tl civarı dediler. demekki en az 500 tl ye bakımı tamamlarlar. ford connect tede öyle dediler ve bakım maliyeti serviste daha ucuz çıkmıştı.. DOBLO20.000. km den öncede allahtan hiç bakıma girmiyor.. yalnızca 5.000. km de kontrole götürücem.kendileri istedi. onada para vermiycem allahtan:) ne bu yaaw araba al bi dert alma bidert. ben 1991 model mazda 323 ümü arıyorum allama. garibimin bi kuruş masrafı olmuyordu yaaw. :)
benim bildiğim her 10000 km de bakımı var siz 20000 olarak mı biliyorsunuz yada benmi yanlış biliyom?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ya öyle deme.benim doğanında bir masrafı olmuyordu.şu doblodan sonra dedim ufağını tefeğini yavaş yavaş toplayayım.bi gittim servise ki o ne! 600 TL motor-öntakım masrafı.dünde baktırdım direksiyon milinde bir conta var o atmış,sağdan sola geçerken tak diye ses geliyor direksiyondan.70 tl de o var.tüp atalım falan derken 1200 TL gitti,daha tüpüde işletmedim.

bie komple boya kaporta yaparsam servisinde 2500 TL,toplamı 3700 TL,nerdeyse bi araba parası!

kokplot

Onursal Üye
tiriska tarafından yazılan metin:
kokplot tarafından yazılan metin:
benim bildiğim her 10000 km de bakımı var siz 20000 olarak mı biliyorsunuz yada benmi yanlış biliyom?

sizde doğru biliyorsunuz bende..

ama yeni doblo ların ilk bakım zamanı 20.000. km yapılıyor. :D yeni nesil mutijet ..... farkı burada..

geremy

Onursal Kurucu
doblo klasiklerde benzinliler 20 bin dizeller 10 binde bakıma giriyordu.hatta diğer fiat araçlarındada öyleydi.
yeni kasa doblo 20 binemi çıkarttı ilk bakımı?

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
20.000 de mi? mükemmel olur aga. Fazla uğramayız servise. Kokplot bu yeni doblo alma nedenidir direkt. :D