2. DOBLOMU ALIYORUM AMA KARARSIZIM URBANIN ELEGANCEDEN FARKI NEDİR?

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
hayırlısı olsun araç güzel temiz hesabına kitabına uyuyorsa alırsın

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Ayrıca neden Premio düşünmüyorsunuz? Ben de benim 2012 Elegance ı satıp 2. el 2013 Premio almayı düşünüyorum.Şayet 2. el alacaksam daha üst bir model düşünürüm.Malum 2014 ler neredeyse sıfır fiyatına yakın.Hal böyle olunca sıfır D4 almak daha mantıklı o yüzden 2013 düşünüyorum...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence alınır araba zaten sıfır

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
D4 kaç paraki 40 bin TL te kadar cikmissiniz zaten fazla fark yoksa yenisi hep en iyisi.Şayet ciddi fark varsa bu da sifirdan farksiz maşallah.Ama ben 40 bin TL yi Ferrari te bile versem en azından dijital klima olsun isterim.

GurkanSarıksız

Daimi Üye
Adı
Gürkan Sarıksız
Meslek
Okuyorum
Modeli
Renk
Beyaz Ve Kurşun Gri
Benim Sorduğum Soruya Cevap Yok Urbanın Eleganceden Farkı Nedir Sorum Bu

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
@GurkanSarıksız

Fiat Doblo, Fiat'ın ürettiği otomobil modelidir. 25 Temmuz 2000 tarihinde ilk duyurusu yapılmış, 28 Kasım 2000 tarihinde satışa sunulmuştur. 2005 sonunda ikinci nesli piyasaya sürüldü. Doblo'da 1.4 8V Fire, 1.3 ve 1.9 Multijet motorları vardır. Tofaş'ın Bursa'daki fabrikasında üretilmektedir. Ayrıca 21 Nisan 2008'de Doblo'nun Carioca adlı özel versiyonu satışa sunuldu. Ve bu Doblo'nun özel serisi olan Carioca sınırlı sayıda üretilmektedir. Doblo nun premio -vip ve dynamic ve lux donanımları mevcuttur. 2006 yılının en iyi ticarı aracıdır. 2 Temmuz 2009 tarihinde ilk duyurusu yapılmış, 2 Aralık 2009'da, Doblo yenilenmiştir. Ve de Yeni Doblo, Türkiye'de satışa sunulmuştur. Üretilen yeni Doblo da 2011 yılının uluslararası ticari aracı ödülüne layık görülmüştür.

Kaynakça:Vikipedi

Türkiye de en eski modeli 2001 modeldir. 1.2 (65 benzinli) ve 1.9 d (63) olarak üretilmiştir. 2004'e kadar konsol rengi lacivert siyahtı. 2003 yılında vip 2004 yılında premio, vip , dynamic, active , actual , panaroma(oto ruhsatlı) modelleri üretilmiştir.2004 senesinde konsol rengi ve gösterge değişikliği yapılmıştır konsol rengi gök mavi ve siyahtır, viplerde kahverengi premiolarda ise siyah ve bej rengidir. 2003 yılında 1.9 jtd (105) 1.3 multijet (70) motorları üretilmiştir.2006 senesinde ağır bir makyaj gören doblonun konsol rengi değişmiş motoru yenilenmiş ve yeni motorlar katılmıştır. Önü arkası farklı olan doblo 2006 yılının uluslararası ticari aracı ödülü almıştır. 1.4(77 benzinli) 1.3 multijet(75) ve 1.9 multijet (105 eski doblonun 1.9 jtd motorunun aynısı). Bu kasada da actual, active, dynamic, premio, lux, vip versiyonlar vardır premionun konsol rengi koltuk rengi ve panjur rengi farklıdır tamponları fabrika boyalı orjinal çelik jantlıdır en fulüdür. Vip ise konsol kahve koltuklar bej saç kaplamalarıda kahve bej arasıdır. 2008 2009 senesinde carioca versiyonu çıkmıştır mıstık gri ve çöl gri renginde 2 seçenek vardı.
2010 senesinde doblo baştan sona tamamen yenilendi ve ilk olarak dynamic elegance ve premio olarak üretildi. dynamic saç jantlı boyasız tampon ve dikiz aynaları arka camlar kelebek ön camlar otomatik ve konsol rengi tek tip siyahtı koltuklar kırmızı ve siyah olarak iki renkti. Elegance ise orjinal fabrika çıkış 4 cam otomatik tampon ve dikizler boyalı konsol rengi kırmızı ve siyah olarak iki renkti koltuklar kırmızı siyah veya gri siyah olarak iki renkti. Premio ise en full olanıdır orjinal çelik jantlı 4 cam otomatik fabrika çıkışlı tampon dikiz boyalı yan çitalar kapı kolları üst barlar titanium gri ve çelik jantlarda aynı renk idi konsol rengi bej veya kahverengi olarak iki çeşit koltuklarda aynı renkti. Günümüzde ise easy safalina urban premio ve premio black versiyonları vardır. easy'nin dynamicten tek farkı 15 saç jantlar ve teyptir. Safalinanın dynamicten farkı sisler konsol ve koltuk renkleridir. premioda bir farklılık yok ancak premio blackta siyah detaylar göze çarpıyor kapı kolları yan çitalar jantlar dikizler siyah koltuklarda siyah detaylar var.

Biraz acele oldu hataları ve eksikleri gözünüze çarparsa affediniz.

alıntıdır...

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
elegancelarda çelik jant yok urbanlarda var bide iç döşemeleri farklı. pek bi fark yok elegancın yerini urban aldı bi kaç farklılıkla.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
euro 5 mototrda dandikmi orasını blmem

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Neyi dandikmis kulaktan dolma habrlere inanmayin mmilet bilip bilmeden konusuyor

e5 te partikul filitresi dppf var multijet kendini kanitladi