1.9 JTD Stop Etme Sorunu

gerezingen

Yeni Üye
Adı
eren
Bende de 1.9 jtd var 2004 model aynı arızadan bende muzdaribim . Gazla giderken bazen kompresöre bırakınca sık sık stop ediyor. Hatta durduğum yerde bir kaç kere tam gaz yapıp bıraktım ara sıra stop etti. Varmı bu arızanın sebebini bilen ve çözen?

satelcom

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Em.Asb./Elektronik teknisyeni/Siyasetci
Modeli
Renk
Beyaz
Doblo JTD nin stop etme sorunu mazot yüksek basınç pompasından kaynaklanıyor.Kesin çözümdür.Yapılacak iş enjektör-pompa tamiri yapan yere gidip motor üzerindeki yüksek basınç pompanızı söktürüp yeni bir tamir takımıyla tamir ettirin.
Bu konuyu çözünceye kadar bende çok uğraştım.Kesin arıza mazot yüksek basınç pompasında.
3-4 yüz lira masrafı oluyor.

osmanakcyn

Daimi Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
Bizimde 2003 1.9 JTD vardı uzun yolda 5 dk gidip istop Edip kalıyordu krank devir sensörü degisti problem düzelmişti ama senin sorun neredeyse sanki samanlıkta iğne aramaya benzer nitelikte Allah yardımcın olsun inşallah düzelir bı an önce

baytariner

Yeni Üye
Adı
Veli OKUR
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2010
Başımdan geçen bir tecrübemi paylaşmak için üye oldum. Belki faydası olur. 1.6 doblomda 6-7 yıl önce stop etme sorunu vardı. Serviste egr, hatırlamadığım bir parça ve de en son akü değişti.Yine sorun çözülmedi.
En sonunda internetten araştırma yaptım. Mazot kütüğünün başındaki soketi çıkarıp içinde biriken isi (kurumu) ıslak mendille temizleyip kuruladım, geçti.

ERDEM3850

Azimli Üye
Adı
erdem
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2004
ABİ BENDE DE BENZER Bİ SIKINTI VAR USTAM KRANK KASNAĞINDA ÇATLAK OLDUĞUNU ONDAN DOLAYI KALKARKEN FAZLA GAZ VERMEMİN GEREKTİĞİNİ VE GAZDAN AYAĞIMI ÇEKTİĞİMDE STOP EDECEK GİBİ OLACAĞINI DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ (MADDİ İMKANLAR EL VERMİYOR DEĞİŞMEDİ DAHA :D). KARA DUMAN ATIYORDU ONUN DA O SEBEPTEN KAYNAKLANDIĞINI SÖYLEDİ. ACABA ORDAN Bİ SIKINTI DOĞMUŞ OLABİLİR Mİ

TazeDoblocu

Aktif Üye
Doblo
Adı
Cumaali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kamu görevlisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Selam arkadaşlar, geçenlerde bu mevzuyla alakalı benzer bir başlığa cevap yazmıştım.. Ama bizde problem daha da büyüdü..20-25 gündür araçla başımız dertte, o günden sonra, aracımla seyahat halindeyken şarz, klima, direksiyon pompa kayışı atarak triger kayışına diş attırdı.. Subaplar zarar gördü, üst kapak filan yaptırdık.. Ama bu motor açılmadan sonra araçta değişik sürelerde stop etme sorunu başgösterdi..

Eskiden 3-4 ayda bir yapardı ama bundan farklıydı..Şu an neredeyse değişmedik parça bırakmadık ama stop sorunu zaman aralığı uzadıysa da devam ediyor..Basınç muşuru, basınç valfi, krank sensörü, mazot deposu şamandıra motoru ve en son olarak test beyin takıldı ama arıza devam ediyor..Önceden daha kısa zamanda stop ediyordu, şu anda bazen 3-4 saat etmiyor, sonra bir anda giderken stop ediyor, özellikle yokuş aşağı daha fazla...

Şu an bir şıkkımız kaldı dedi bizim usta, motor elektrik tesisatını değiştirecekler, oda olmazsa yapacak bir şey kalmıyor galiba, aklımıza başka bir şeyde gelmiyor...Bu konuda önerisi olan varsa çok makbule geçecek..Motor üst kapak ve suboplar, iş kaybı vede bu stop olayı beni batırdı, şu an nerdeyse 6.500 tl harcama ve iş kaybım var..
Hocam aracın yakıt pompasına baktınızmı hiç rolesine falan belki elektrik kesen bir durum vardır yakıt pompasında falan