1,6 YENİ YAKIT TEST

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
emOBkY.jpg
[/img]

ARKADAŞLAR BU KELEPÇEDEN yağ sızdırması sonucu garanti bitmeden bir göstereyim diye bugün çaycumaya servise gittim.mazot azdı 100 tl lik mazot alıp bilgisayarı sıfırladım.76,1 km de 4,5 lik değer bile gördüm.tek kişi çoğunlukla 5. vites 90 ı geçmeden(sırf denemek için).1-2 sefer 100-110 oldu. servise vardığımda ortalama son değer 4.8 gibi süper(benim düşüncem katılır mısınız bilmiyorum) bir değerdi.tırtıklı asvalt.

e2LABE.jpg
[/img]
KrWrrP.jpg
[/img]
KrWrPP.jpg
ek4NYv.jpg
wbqzgY.jpg
[/img]

geri dönüşte servisin önünde tekrar bilgisayarı sıfırlayıp bu sefer normal kendi kullanım tarzımla 6.vites 100-120 arası çok nadir 90 a düşüp kullanarak geldim ortalama 6 litre idi ve buda iyi değer bence.biraz şehir içi mahalle arası kullanınca 6,1 e yükseldi.
xBJpPg.jpg
w11QNj.jpg
KlJadr.jpg
[/img]

sonuç:bence araçlarımız fazla yakmıyor biz yaktırıyoruz.ama öyle 90-100 ü geçmeden araç kullanmak çok zor iş deneme için bile zor dayandım topu tüfeği 76 km ye.ha birde sadece kelepçe gevşemiş çıkarıp silip spreyle temizleyiverip sıktılar sağolsunlar gelincede baktım hiç kaçak falan yok sebebi gevşeme ve terleme imiş.bizim deney yapmamızı ve 3 bardak çay içmemizi sağlamış oldu.birde 159 km yol yapmış olduk tabiki.:D*helpless*

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
Tırtıklı asfaltta bu değerler bence süper.Hız sabitleyicisininde etkisi çok tabi bu değerler için.Dediğiniz gibi aslında araçlarımız az yakıyor biz dayanamıyoruz agresifleşiyoruz hız yapıyoruz gaza geliyoruz e arabada yaptıklarımızın hakkını veriyor ama mazotuda içerim diyor:)

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:) iyiymiş..

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
gerçekten güzel değerler mehmet abi

arabayı devrinde ve 100 km hızı geçmeyince gerçekten az yakıyor her arabada olduğu gibi gerçi 100 120 km hızda bile 6.0 6.5 litreyi geçmiyor bence çok iyi değerler

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
gerçekten güzel değerler

gokhanpala

Yetkili Kişi
Adı
Gökhan PALA
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Merhabalar,

Aracım 2014 1.6 105 E5 şuan 7000km lerde.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Yakıt ortalamasını tam doldurulmuş 1 depo ile yapmak daha doğru olacaktır.
Sebebine gelince araç depo doluluk oranına göre menzil belirlemeye çalışıyor ve ortalama değer veriyor.
Örneğin tam veya yarım depo arasına kadar genelde 1000 km veya yakın değerlerde menzil bırakıyor,
Ama Depo yarımın altında yada Çeyrek kalana kadar gelince rakamları daha da düşürmeye başlıyor.
Bu da ortalama tüketim rakamının değişmesinde büyük etken oluyor.
Ben aracımı en son Ankara otobanında denedim.
80 ila 100 arası düşük devirlerde aracım aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere 5.8lt ye indi.
şu ana kadar da 1 depo ile 900 km yi görüyor.Dahada zorlarsam bu 1000 olur mu bilemiyorum ama bu seferde yol bitmez bir çile haline dönüyor.

Şehir içi günlük kullanımda 6.5 - 7.0lt arasında stabil kalıyor.

ilerleyen günlerde bi düşüm olursa tekrar yazarım.

Teşekkürler.

emVlVV.jpg

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhabalar,

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Yakıt ortalamasını tam doldurulmuş 1 depo ile yapmak daha doğru olacaktır.
Sebebine gelince araç depo doluluk oranına göre menzil belirlemeye çalışıyor ve ortalama değer veriyor.
Örneğin tam veya yarım depo arasına kadar genelde 1000 km veya yakın değerlerde menzil bırakıyor,
Ama Depo yarımın altında yada Çeyrek kalana kadar gelince rakamları daha da düşürmeye başlıyor.
80 ila 100 arası düşük devirlerde aracım aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere 5.8lt ye indi.
şu ana kadar da 1 depo ile 900 km yi görüyor.Dahada zorlarsam bu 1000 olur mu bilemiyorum ama bu seferde yol bitmez bir çile haline dönüyor.

Teşekkürler.

dediğiniz menzilde geçerli olabilir fakat ortalama tüketimde etkili olmaz.benim depoda yarımın üzerinde idi.

gokhanpala

Yetkili Kişi
Adı
Gökhan PALA
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Merhabalar,

Teşekkürler.

dediğiniz menzilde geçerli olabilir fakat ortalama tüketimde etkili olmaz.benim depoda yarımın üzerinde idi.

mehmet bey o zaman bu ortalama ile aracınız 1200km yi devirmeli
doblolarda 60lt depo var ve ortalama 5 litre baz alındığında ise ki 4.5 lara inidiği görülüyor o zaman toplamda 1 depo ile dediğim gibi 1200-1300 km yol yapmak lazım.
işin matematik hesabı bu.
bende bu yüzden o verilerin yanlış olduğu kanaatindeyim.
bu güne kadar 1 depo ile sadece 1.3 doblomla 1250 km yol yapabildim
1.6 ile daha 1000km yi göremedim.

eğer varsa bi dostumuz ben 1.6 ile 1 depo ile bukadar gittim ahanda resmi budur diye.
çok seviniriz.:)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mehmet abi senin değerler o an o 76 km için ortalama değer gökhan abi doğru söylüyor tam depo bitirip en doğru değer elde edilir buda tabi her koşula göre farklılıklar gösterir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhabalar,

Teşekkürler.

mehmet bey o zaman bu ortalama ile aracınız 1200km yi devirmeli
doblolarda 60lt depo var ve ortalama 5 litre baz alındığında ise ki 4.5 lara inidiği görülüyor o zaman toplamda 1 depo ile dediğim gibi 1200-1300 km yol yapmak lazım.
işin matematik hesabı bu.
bende bu yüzden o verilerin yanlış olduğu kanaatindeyim.
bu güne kadar 1 depo ile sadece 1.3 doblomla 1250 km yol yapabildim
1.6 ile daha 1000km yi göremedim.

eğer varsa bi dostumuz ben 1.6 ile 1 depo ile bukadar gittim ahanda resmi budur diye.
çok seviniriz.:)

eğer ben 1,6 doblo ile 5. vites 70-80 km ile bir depo bitirebilirim diyen varsa o doblo da o adamı uzun yolda çok çok rahat 1.000 km nin üzerine çıkarır.ben 76 km zor dayandım çoğunlukla 90 ı geçmeden.ben doblomda 4,3 bile görmüştüm ve resmini de sitemizde paylaşmıştım.ama dedim ya sabredebilecek kişi ve uygun şartlar.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
mehmet abi senin değerler o an o 76 km için ortalama değer gökhan abi doğru söylüyor tam depo bitirip en doğru değer elde edilir buda tabi her koşula göre farklılıklar gösterir

aynı şartlarda durmadan tam depo uzun km yapsan fark etmez.bende onu anlatmaya çalışıyorum oğuz.dönüşümde de 83 km nin ortalaması ve kullanım tarzımın ortalaması idi tabiki.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abifark etmez ama yol şartlar ayn olması gerekli tabi 90km ile gitmeninde çok fark var ben palio ile 1000km yolu 39litre mazot ile gittim mesela ankraya gidip geldik ortalama 90 130km arası gittim

gokhanpala

Yetkili Kişi
Adı
Gökhan PALA
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz

aynı şartlarda durmadan tam depo uzun km yapsan fark etmez.bende onu anlatmaya çalışıyorum oğuz.dönüşümde de 83 km nin ortalaması ve kullanım tarzımın ortalaması idi tabiki.

emin ol değişecek üstad :) ben çok denedim...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

emin ol değişecek üstad :) ben çok denedim...

bir seferde ankaraya giderken denedim 110 ortalama ile o zamanda 6 nın altında idi ortalamam fakat 2 yetişkin 3 çocuk ve bagaj vardı.bu sefer belirttim tek kişi idim.aynı şartlarda sıcak asvalt olan uzun yolda kesinlikle artacağını sanmam ama dediğim gibi basmadan durabilirsen.gaza nazik davranabilirsen.ben şahsen ankara istanbul gibi uzun yolda aynı şartlara(90 ı geçmeden araç sollarken bile nazik davranarak) dayanamam diye düşünüyorum.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
-tabanca atıncaya kadar [bcolor=#ff0000]VE[/bcolor]
-ışık yanıncaya kadar
diye de iki tabir varken niye tartışıyorsunuz ki?
şehirler arasında ışık yanıncaya kadar' ı biraz zor yakalarsınız ama en güzeli tabanca atıncaya kadarla 200 km. gibi bir mesafeyi denemek değil mi?
ha, istanbul-doğu yapacak olan varsa tam depoyu deneyebilir..

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
selam arkadaşlar...

geçen yaz sonu eylül başı tatile gittim
araba 1.6 105 Hp My life doblo

arabada eşim ve 7 yaşında çocuk , benim ve çocuğun bisikleti . 15 günlük tatil eşyası.
İst - İzmir - Ölüdeniz - Antalya - İstanbul güzergagında 3 er 4 er gün kalarak tatilimizi yaptık
aldığım yakıta ve km ye göre ortalama 5.1l / 100km idi...
yolbilgisayarı 2800 km yaptığımı ve bunun ortalaması 5.1l / 100km gösteriyordu....

gittiğim yollar genelde şehirler arası olsada , duraklarımızda gezdiğimiz yerler hep dağ bayır idi .
mesela ölüdenizde 3 gece kaldık ama sabah akşam o dağı tırmanıp indik sabah - akşam ...
antalyada en az 200 km stabilize yolda gezdik .
ve gezi boyunca sadece otelde ihtiyacımız olacak çantalarımızı indirdik arabadan , bisikletler devamlı araçtaydı.
bu şartlarda bile bir depo yaklaşık 57 lt ile 1150 km de mazot aldım.
bu geziyi 7-8 günde tamamladım .
yani araç boş olsa şehirler arası 1300 km yaapar kullanmasını bilirsek...

saygılar sevgiler....

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
ortalama hızınız kaçtı ? helal olsun artık nasıl kllanıyosanız :D benimki 6,7 yi düşmüyo

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
oktay abı süper değerler gerçekten çok ekonomik

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
Teşekkürler ...

ben memnunum . bana uyuyor ....

araç ile bütünleştik o beni ben onu anlıyorum.....

saygılar ....