1.3 Multijet Doblo 7 Aydır Bulunamayan Sorun

SamedPircek

Azimli Üye
Adı
Samed Pircek
@doblo3535
Ben bu aracı bu haliyle satsam öbür tarafta vebalini nasıl ödeyeceğim abi,şöyle anlatayım biz bu aracı borçla almıştık çekmediğimiz dert sıkıntı kalmadı diyelimki sattım sattığım adamda aynı derdi çekecek onun günahını alamam aldığım parayı nasıl yiyeyim çoluğa çocuğa yedireyim.üstelik bu aracı bana satan şerefsize etmediğim küfür kalmadı ben bu haliyle satsam alan adamda arkamdan sövecek bana,o yüzden sorunu çözmeden satmam,satamam.

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@SamedPircek
Düşüncelerin için takdir ediyorum. Umarım sorunun en kısa sürede çözülür.

Benzer durum benim de aldığım bir laguna da başıma gelmişti. 4 bin lira ya yakın para harcadık en son 350 lira ya krank sensörü değişti sorun çözüldü.
İşin en kötü tarafı usta geldiğinde araç çalışıyor bir süre hiç sorun çıkartmıyor sonra yine çalışmıyor. 2 ay sonunda usta araç başındayken çalışmadı da bilgisayara bağlayıp hatayı çözebildiler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
böyle cins sorunlar olabiliyor bazen. geçmiş olsun. inşaallah en kısa sürede çözülür.

Emre00

Yeni Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Hocam merhaba bir şey sorucam araba çalıştığında bazen devir saati kendi kendi ne düşüyor mu? Ve çekiş gücünde düşme var mı? Motor lambası devamlı olarak yanıyor mu yoksa araba ile hız yaptığında arabayı biraz zorladığında motor arızası verip bir kaç gün sonra gidiyor mu ? Arabada hiç tekleme var mı? Bu soruları yanıtlarsan yardımcı olabilirim.

ahmetkl38

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kardeş öncelikle bi basınçlarına baktır..arkadaşın benzinli arabasında karbüratör arızası vardı rolantisi sıkıntılıydı yakıt katkısı alıp kattık stop etmedi kullanınca şaşırmıştım ben yakıt katkısı denemeni öneriyorum belki bi faydası olur geçmiş olsun

ahms

Aktif Üye
Adı
Ahmet
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2003
Renk
Siyah
Kardeşim senin derdin anladığım kadarıyla mazot otomatiği yani depodaki yakıtı enjeksiyon sistemine basan pompa arızalı bu arıza genelde LPG kullanan araçlarda sık görülür dizel araçlarda pek sık rastlanmaz. Nedeni ise depodaki yakıtı miktarının sürekli düşük seviyede tutulmasından dolayı pompa kendisini soğutamaz ve sargıları yanar. Dediğimi bir kontrol ettir. Sonucunda arkadaşlara paylaşırsan arkadaşlar bilgilensin. Tekrar geçmiş olsun.

SamedPircek

Azimli Üye
Adı
Samed Pircek
Kusura bakmayın unutmuşum foruma bakmayı bu aralar sonuç belli olur hepinizle paylaşıcam yakın zamanda hepinize teşekkür ederim,iyi geceler

SamedPircek

Azimli Üye
Adı
Samed Pircek
@Emre00
Öncelikle kusura bakma geç cevap veriyorum devirde düşme,çekişden düşme yok motor arıza lambasıda sadece arıza oldugunda yanıyor araba duruyor ondan sonra çalıştırıyorsun tek marşda alıyor devam ediyor sonrada lamba yanmıyor

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
@SamedPircek
merhabalar sorun duzeldi mi

Ahmet5353

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@SamedPircek
Ataturk sanayisine gttinmi maslaktakine ustam orda tanidigim var yardimci olurum sana

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@doblo3535
Görüşü gayet doğru...sonuna kadar destekliyorum..satarsa da sorunu anlatıp satmalı .
Tüm arkadaşlara tavsiyem araç satarken ne sıkıntısı varsa aracın söylenmeli::;
İnsanlık doğruluk ve iyiniyetli olma bunu gerektirir.vs.vs.selamlar sevgiler.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Arkadaşlar benim araçtan sabah ilk çalışmada beyaz duman atıyor bir dakika gibi akabinde kesiliyor.
Kaç ustaya gitim kimi normal kimide enjektör,ve başka başka şeylere bağlıyorlar.
İki ay evvel başladı bu durum ve ilk arızada gaz aktivitoru arızası bilgisi verdi .
Aracı resetledim araç normale döndü ana beyaz duman hâlâ devam ediyor ilk çalışmada.
Servisi geçen aradım durumunu anlatım ve partikül tıkalı ondandır dedi.
Dediklerine uydum ve aracı3 . Viteste 3000-3500 devirde bir süre kulandım şimdilik arıza vermiyor beyaz duman haricinde bana tavsiyeniz ne olur acaba.
Araca partikül temizliği yaptırmam gerekir mi gerekirse egzozu sökmek gerekli veya dökmeden ilaçla temizliğini yaptırmak ne derece doğru.
Teşekkürler.

apokral24

Yeni Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Güvenlik
Modeli
Araç Yılı
2013
Renk
beyaz
Merhaba hayırlı akşamlar. Bizde de 1.3 multijet 2008 model doblo vardı illallah ettirdi bize. Aynı sorunu yaşadık araba yolda giderken bi anda motor arıza ışığını yakıp çekişten düşüyordu ve biraz gittikten sonra stop ediyordu. 15-20 dk marş basıyorduk fakat çalışmıyordu. En son enjektörleri değiştirdik öyle 1 sene civarı kullandık uzun yola çıktığımız esnada aynı arıza yine meydana geldi yollarda per perişan olduk köye gelip arabayı Trabzon'a çekiciyle gönderdik tamir edildi diye geri gönderdiler sonra arıza aynı şekil devam ediyordu. İstanbul'a döner dönmez sattığımız kişiye arızayı bildirerek arabayı sattık kurtulduk. Allah sana yardım etsin sat kurtul 3 e 5 e bakma ver gitsin arızası bulunmuyor namussuz meretin