1.2 doblo rolantide tekleme

Rotasizkaptan

Yeni Üye
Adı
Serdar
Lpg ci motorcu diyo motorcu lpg. Kafa karistiran bir durum, gecen hafta butun kayislar buji ve kablolari krang kasnagimi ne. Hepsi degisti sorun ayni, ustayla papaz oluyorduk. Geldigimdeki sorun devam ediyor dedim lpg ciye git dedi, ozaman nediye bukadar parca degistirdik deyincede fenami değişmiş oldu dedi

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
Bu sorunun çözümü için öncelikle bir motorcuda bujileri söktürüp basınç saati ile motor konpresyonunu ölçtürün. Bu işlem son derece basit ancak ustalar tarafından üşenildiği için artık pek yapılmıyor. Kontrol sonrasında supaplarda kaçırma olup olmadığını kontrol edin. Yanlış LPG ayarları neticesinde supaplarda kaçırma meydana gelmiş olabilir. (şu anda kullandığım 2006 1.2 LPG de yaşadım bu sorunu). Geçen sene yaşadığım bu sorun nedeniyle aracımıa iki defa kapak taşlama bir defa da blok taşlama işlemi yapıldı.

tuncer4343

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Aynı dertten muzdaribim ve ayni seyleri yaptim. Bujiler kablolari bobinler kraank sensoru degisti. şu an 1100 tl gitti ve halen bulamadık. Sorunu nasıl cozdugunuzu soylermisiniz? Şimdiden teşekkürler