Team Doblo
Multimedya
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olun!

Şifrenizi mi Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
En Son Ziyaretçiler
02 Eylül 2014
doblo v...
00:29:22
02 Eylül 2014
Nizam
00:34:07
02 Eylül 2014
burhan
00:38:16
02 Eylül 2014
aloneman
01:41:15
02 Eylül 2014
htezyal
01:44:46
Daha çok bilgi göster  
Bizi Takip Edin!

Sponsor
Ana Menü
RSS Beslemeleri
Linkler
Hyundai Club Türkiye
Seat Forum Türkiye
Fiat Linea Forum
Ankara Cam Balkon
3K Klima Kombi Servisi
Çelik Kapı Ankara

Başlığı Görüntüle
Team Doblo » VERGİ VE SİGORTA MEVZUATI » Vergi Konuları
 Başlığı Yazdır
MTV ne kadar ödeyeceğim?
ALpeR06

Arkadaşlar birşey danışmak istiyorum. Benim kafam acaip karıştı. Aracımın ruhsatında KAMYONET(PANELVAN) Yazıyor alt kısımdada Yük Nakli(HUSUSİ) Yazıyor. İnternet vergi dairesinin sitesinde de aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor. Anlamadığım şimdi yılbaşında benim aracım hangi sınıfdan hesaplanacak? Tecrübeli arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum. Malum yılbaşı geldi kendimi ona göre ayarlamam lazım...

Bu arada aracım 1.4 active ama internet vergi dairesinde aşağıda gördüğünüz gibi 1.3mjet cargo görünüyor sorun olurmu?

d1212.hizliresim.com/14/4/gks8h.jpg

" Biz önceden küçük şeylerle mutlu olan insanlardık.
Sonra aklımıza sevda diye bir şey soktular, toparlanamadık. ”

Fethi KORKUT
alper abi sen yıllık toplam 480 tl ödeyeceksin. 240-240 iki taksitte (ocak-temmuz) 1.3 multijette gözükse 1.4 active de olsa bu değişmez. fakat orada neden model bilgisi yanlış onu bilemiyorum. daha detaylı bilgiyi sana ulaştıracaklşardır abiler.
16BFD81

mali_55
Yarın plakanızı da yazarsanız size daha ayrıntılı bilgi verebilirim.. Şu kadarını söyliyeyim bizim araçlarımzda iki kategor ivar sadece silindir hacmi 1901 ve üzeri ve altı şeklinde... 1900 altı olduğu için aracınız 1,3 1,4 olması bir şeyi değiştirmez... Hesaplamayı da Fethi söylemiş zaten... Ancak 2013 yılı o rakamlara yeniden değerleme oranında zam gelecek.. Yani 7,80 daha ilave edilecek verginize...
---------------------------------------------------------------------------------------

hastasıyım mavinin-bordonun bir de DOBLONUN

i.hizliresim.com/WWzLMY.jpg

ALpeR06
Plakam 10 ** **** anladığım kadarıyla panelvan olarak vergilendiriliyor. Ama neden ruhsatta kamyonet yazıyor o zaman? Ne kadar saçma işler yapıyor bu vergi daireleri o zaman ruhsata direk panelvan yazsaymışlar.... Sad
Düzenleyen ALpeR06 Düzenleme Zamanı: 04 Aralık 2012 19:42
" Biz önceden küçük şeylerle mutlu olan insanlardık.
Sonra aklımıza sevda diye bir şey soktular, toparlanamadık. ”

Fethi KORKUT
alper abi zaten o ayrılığı biri bi çözse alnından öpcez ama daha öyle biri çıkmadı.
16BFD81

MEVKU946

Fethi KORKUT tarafından yazılan metin:

alper abi zaten o ayrılığı biri bi çözse alnından öpcez ama daha öyle biri çıkmadı.

SLM FETHİCİĞİM. BEN MEVLÜT AMCAN. BENİM DÜLDÜL 1910 CM3 2001 MART DOĞUMLU. FIAT IN İLK ÜRÜNÜNDEN, BİRAZ HOYRAT DAVRANMIŞLAR TRAKTÖR MOTORU KOYNUŞLAR. AMA DEVLET TRAKTÖRMÜŞ GİBİ DAVRANMIYOR. MERCEDESLE BİR TUTUP. MEVLÜT AMCANI SOYUYOR. İNANMAZSAN MTV VERGİSİNE BAK. AMA DUDAĞIN UÇUKLAMASIN. ARACIN ŞU AN KASKO DEĞERİ 9750 TL SLM MEVLÜT AMCA.

SİTENİN EN YAŞLI DOBLOSU VE EN YAŞLI ÜYESİ.
fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10295682_793505224008095_648383914159867169_n.jpg
*clap2*
byecomfort

Fethi KORKUT
ben de aynı motoru kullanıyorum mevlüt amca. seni çok iyi anlıyorum. ama elimizden birşey gelmiyo. gel beraber satalım şunları birer güzel doblo alalım kendimize ne dersin? en pratik ve mantıklı çözüm bu.
16BFD81

mali_55
Fethi KORKUT tarafından yazılan metin:

ben de aynı motoru kullanıyorum mevlüt amca. seni çok iyi anlıyorum. ama elimizden birşey gelmiyo. gel beraber satalım şunları birer güzel doblo alalım kendimize ne dersin? en pratik ve mantıklı çözüm bu.

Ben öyle yaptım kurtuldum..*kop**happy*
---------------------------------------------------------------------------------------

Fethi KORKUT
ben şimdilik düşünmüyorum çok masraf yaptım çünkü. biraz binip o masrafları amorti etmem lazım. daha sonra ben de senin gibi yapacağım mehmet ali abi.
16BFD81

mali_55
ALpeR06 tarafından yazılan metin:

Arkadaşlar birşey danışmak istiyorum. Benim kafam acaip karıştı. Aracımın ruhsatında KAMYONET(PANELVAN) Yazıyor alt kısımdada Yük Nakli(HUSUSİ) Yazıyor. İnternet vergi dairesinin sitesinde de aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor. Anlamadığım şimdi yılbaşında benim aracım hangi sınıfdan hesaplanacak? Tecrübeli arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum. Malum yılbaşı geldi kendimi ona göre ayarlamam lazım...

Bu arada aracım 1.4 active ama internet vergi dairesinde aşağıda gördüğünüz gibi 1.3mjet cargo görünüyor sorun olurmu?

d1212.hizliresim.com/14/4/gks8h.jpg

Plakandan durumu inceledim kardeş..

Vergi Dairesi kayıtlarında aracın PANELVAN görünüyor.. Her ne kadar rauhsatlarımızda Kamyonet yazsa dahi bizim sınıf araçlar panelvan kategorisinden vergilendirildiğ için, hepimizin aracı vergi dairesi kayıtlarında PANELVAN olarak geçer...

Trafik kayıtlarında ise aracınız KAMYONET(PANELVAN) olarak kayıtlı... Yeni uygulamaya göre eskiden kapalı kasa Kamyonet ifadesi var iken yeni tescil yapan ya da ruhsatı değiştiren doblo v.b. sınıfı araçlara KAMYONET(PANELVAN) ibaresi yazılıyor..Bununu nedeni panelvanların hız sınırı artırıldığı için bizim araçları açık kasa kamyonetlerden ayırarak hız tarifesinde panelvan işlemi görmesi için...

Yani buraya kadar hiçbir sorun yok kayıtların olması gereken gibi...

Ancak aracınız vergi dairesi kayıtlarında combi active 1,3 motor lpgli, trafik kayıtlarında ise 1,4 lpg'li olarak görünüyor... Bu uyumsuzluğun nedenini vergi darenize gidip arştırmalısınız...muhtemelen vergi daresinde yanlış işlenme durumu olmuş olabilir..

Atlanılacak Forum: