Team Doblo
Multimedya
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olun!

Şifrenizi mi Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
En Son Ziyaretçiler
01 Eylül 2014
atakan
5 dakika
01 Eylül 2014
cAn 3436
5 dakika
01 Eylül 2014
mesut170
00:51:01
01 Eylül 2014
doblo v...
01:17:16
01 Eylül 2014
abidin86
01:19:57
Daha çok bilgi göster  
Bizi Takip Edin!

Sponsor
Ana Menü
RSS Beslemeleri
Linkler
Hyundai Club Türkiye
Seat Forum Türkiye
Fiat Linea Forum
Ankara Cam Balkon
3K Klima Kombi Servisi
Çelik Kapı Ankara

Başlığı Görüntüle
Team Doblo » FİAT DOBLO SERVİS BÖLÜMÜ » Isıtma ve Soğutma Sistemleri
 Başlığı Yazdır
kalorifer ve fan gürültüsü
hardcrss

merhaba arkadaşlar. d1 2004 aracım var. bugünlerde kalorifer ve havalandırma konusunda sıkıntı çekiyorum.

fan 1. ve 2. kademe de ses yapmazken 3. kademe de sağ taraftan gürültü yapıyor. 4. kademede ise araç içinde durulmuyor neredeyse. aracı çok titretiyor. özellikle fren pedalı yerinden çıkacak neredeyse.

havalandırma yönlerini ayarlarlayan en sağdaki butonda çok zor dönüyor. sanki biryerlere takılıyor gibi. sadece cam havalandırmasına getirdiğimde hem cama hemde ayaklara üflüyor. sanırım kanatçıklar da problem oldu.

bunun tamiri kolay mıdır? ne kadar masraf çıkarabilir?Sad

resme göre en soldaki fan kolunu 3 ve 4 e getirdiğimde çok gürültü ve tireşim yapıyor.

en sağdaki kolu düzgün çeviremiyorum.

[img]http://img13.imageshack.us/img13/1093/i3010010s.jpg[/img] is not a valid Image. is not a valid Image.

2004 1.3 multijet 70hp

schell5
Göbek Sökülecek bakılacak . Hem cama hemde ayaklara üfleme seçeneği ayrı bir seçenek haricen sadece cama üfleme seçeneği de var. Yinede bir baktır derim ben sonra motor aksamıına sıkıntı olmasın
b1210.hizliresim.com/12/r/f6g38.jpg

MULTİJET

Fethi KORKUT
geçmiş olsun. komple göğsü dağıtıp bakılması lazım.
16BFD81

mehmet zahit
geçmiş olsun...
"öyle ahlaklı ol ki düşmanın bile sana düşman olduğundan utansın..."

MEHMET78
geçmiş olsun
Smile
2011 YENİ DOBLO PREMİO KONFOR PAKET 1.6 105 HP METALİK SİYAH
2003 DOBLO 1,9 D HUSUSİ OTO
1977 MASSEY FERGUSON 174

geremy

geçmiş olsun.

2008 DOBLO COMBİ DYN D2 1.4 fire 77 BG 115 TORK (Fully Integrated Robotised Engine) + Atiker LPG*hehe*

mus55
geçmiş olsun
img140.imageshack.us/img140/3548/anigifkcg.gif

doblodoblo
Muhtemelen fan pervanesinde balans var yani kanatcıkların agırlık dengesi bozulmuş pervaneye balans ayarı yapılması lazım kii onuda nerde bulacaksın balans makinesinide nerde yaptıracaksın semeriyle seksene gelir. ben daha duymadım.
mesela, tornacılarda araba şaftlarını balans yapan torna benzeri makineler var .
bence çözüm yeni bir fan motoru
kolay gelsin geçmiş olsun
İmza

bakiergul
doblodoblo tarafından yazılan metin:

Muhtemelen fan pervanesinde balans var yani kanatcıkların agırlık dengesi bozulmuş pervaneye balans ayarı yapılması lazım kii onuda nerde bulacaksın balans makinesinide nerde yaptıracaksın semeriyle seksene gelir. ben daha duymadım.
mesela, tornacılarda araba şaftlarını balans yapan torna benzeri makineler var .
bence çözüm yeni bir fan motoru
kolay gelsin geçmiş olsun

Sevgili İsmail kardeşim Alper kardeşimin tespiti doğru tespittir...+ olarak fan kanatlarında kırıklar olabilir bu da fan motorunun balansını bozar birde zayıf bir ihtimalde olsa fan pervanesinin bilkyası dağılmış olabilir sarsıntı ve gürültüyü bu da yapar....
YA GEÇ ORTAMA ORTAMI SEYRET......YA GEÇ ARKAMA BAKİ BABAYI SEYRET...

Atlanılacak Forum: