Team Doblo
TEAM DOBLO AKSESUAR
Multimedya
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olun!

Şifrenizi mi Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
En Son Ziyaretçiler
01 Ekim 2014
doblo v...
01 Ekim 2014
2009_pr...
00:12:22
01 Ekim 2014
burhan
00:40:38
01 Ekim 2014
doblo_77
00:49:41
01 Ekim 2014
the_emir
01:35:10
Daha çok bilgi göster  
Ana Menü
Bizi Takip Edin!

Sponsor
RSS Beslemeleri
Linkler
Hyundai Club Türkiye
Seat Forum Türkiye
Fiat Linea Forum
3K Klima Kombi Servisi

Başlığı Görüntüle
Team Doblo » FİAT DOBLO SERVİS BÖLÜMÜ » Motor - Karbüratör - Enjeksiyon - Şanzuman
 Başlığı Yazdır
Arabam Geri Vitese Geçmiyor
ibrahim37

Arkadaşlar arabamı geri vitese takıyorum(park sensöründende ses geliyor)ayağımı debriyajdan çekiyorum gaz veriyorum ama arabam geri gitmiyor boşa alıp bidaha takıyorum bu şekilde 2-3 denemede anca geri gidiyor.Diğer viteslerde hiç bi problem yok.

doblo vip premio
ilk önce geçmiş olsun arabanız garanti kapsamında hiç kimseye elletmeden servise gidin garantiden hallederler

bence siz yeni aldığınız için alışamadınız d1 ve d2 lere arada geri vitese tam geçmiyor hatta kalkarken cırrrrrr diye ses gelir araba gitmeez birdaha boşa alıp takarsanız düzelir eğer böyle bişeyse bi sorun yoktur debriyaj pedalına 1 2 defa basıp tekrar deneyin

eğer sorun bu değilse

geri vitesin aktarma dişlilerinde problem olabilir

bi ihtimalde vites körüğünün içinde kolun mekanizması kırılmış olabilir ama bunlar zor itimaller araba 2012 model çok yeni bence bi servise gidin garantiden haelletirin ama beni ilk dediğim çıkacak
j1310.hizliresim.com/1g/h/tlnnm.jpg

2011 YENİ DOBLO PREMİO KONFOR PAKET 1,3 MULTİJET 90 HP ÇÖL GRİSİ
2006 YENİ PALİO VAN 1,3 MULTİJET 70HP BEYAZ

ibrahim37
doblo vip premio tarafından yazılan metin:

ilk önce geçmiş olsun arabanız garanti kapsamında hiç kimseye elletmeden servise gidin garantiden hallederler

bence siz yeni aldığınız için alışamadınız d1 ve d2 lere arada geri vitese tam geçmiyor hatta kalkarken cırrrrrr diye ses gelir araba gitmeez birdaha boşa alıp takarsanız düzelir eğer böyle bişeyse bi sorun yoktur debriyaj pedalına 1 2 defa basıp tekrar deneyin

eğer sorun bu değilse

bi ihtimalde vites körüğünün içinde kolun mekanizması kırılmış olabilir ama bunlar zor itimaller araba 2012 model çok yeni bence bi servise gidin garantiden haelletirin ama beni ilk dediğim çıkacak

yok ya alışamamak deil aldığım günden beri hep ilk seferde geçiriyordum ama bugün nolduysa arabamı geri vitese takıyorum(ne dişli sesi ne geçmeme hiç bi problem yok)ama araba geri gitmiyor.Birde babam dediğiniz gibi alışamadı 2-3 sefer arabayı 5.vitesten 4'e alıyom derken geri vitese değdirdi(dişli sesi geldi)acaba bundan yapar mı?

ibrahim37
Başka fikri olan bir tek benim arabamda bu problem var galiba.Sad

mstnggt500
valla bizde 2011 var ben hiç yaşamadım babama sordum şimdi oda hiç olmadı diyo hatta 20000 km bakımında vites biraz sert dedim onlarda normal yeni arabada olur o kadar dediler sağolsun biraz yağlamışlar olucak ki hissedilebilir derecede yumuşama vardı bence bir servise baktırın ne olur ne olmaz.
2011 FİAT DOBLO SAFELİNE 1.3 MULTİJET BEYAZ SİS FARI+PARK SENSÖRÜ

ibrahim37

mstnggt500 tarafından yazılan metin:

valla bizde 2011 var ben hiç yaşamadım babama sordum şimdi oda hiç olmadı diyo hatta 20000 km bakımında vites biraz sert dedim onlarda normal yeni arabada olur o kadar dediler sağolsun biraz yağlamışlar olucak ki hissedilebilir derecede yumuşama vardı bence bir servise baktırın ne olur ne olmaz.

çok saol demek ki buda bana denk geldi hadi hayırlısıSmilezaten garantisi var servise gitçemde ben burgazdayım servis edirnede 75 km uzaklık var aramızda Smile

doblo vip premio
ihmal etmeyin direk servise gidin

eğer dediğiniz gibi 5. vitesten geri vitese atma eğilimi görmişse geri vitesin dişlileride zarar görmüş olabilir
j1310.hizliresim.com/1g/h/tlnnm.jpg

2011 YENİ DOBLO PREMİO KONFOR PAKET 1,3 MULTİJET 90 HP ÇÖL GRİSİ
2006 YENİ PALİO VAN 1,3 MULTİJET 70HP BEYAZ

ibrahim37

ihmal etmeyin direk servise gidin

eğer dediğiniz gibi 5. vitesten geri vitese atma eğilimi görmişse geri vitesin dişlileride zarar görmüş olabilir

çok teşekkür ederim en kısa zamanda gitmeye çalışıcam.

mus55
geçmiş olsun.
img140.imageshack.us/img140/3548/anigifkcg.gif

07doblo34

eğer sorun bu değilse

bende hep o cırrrr sesini merak ederdim arabayı direk geri vitesine taktıgımda o sesi alıyodum. ondan bi zarar görürmü kardeş? her zaman önce 1 inci vitese takar sonra geriye takarım o ses gelmez ilginç bişi Smile
drift deme kraLını yaparım cadde de gazlama roLL sanarım araßama laf etme işte o zaman Anahtarını eLinden aLırım

Atlanılacak Forum: