Team Doblo
Multimedya
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olun!

Şifrenizi mi Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
En Son Ziyaretçiler
24 Temmuz 2014
efsane05
01:10:18
24 Temmuz 2014
Omer Ak...
01:51:02
24 Temmuz 2014
aloneman
02:52:21
24 Temmuz 2014
cAn 3436
03:25:43
24 Temmuz 2014
mali_55
03:32:39
Daha çok bilgi göster  
Reklam
Bizi Takip Edin!

Ana Menü
RSS Beslemeleri
Linkler
Seat Forum Türkiye
Ankara Cam Balkon
3K Klima Kombi Servisi
Çelik Kapı Ankara

Başlığı Görüntüle
Team Doblo » FİAT DOBLO SERVİS BÖLÜMÜ » Yürüyen Aksam - Jant - Lastik - Fren
 Başlığı Yazdır
lastık hava basıncı kac olmalı,,,
baris3434

arkadaslar 175-75R-14C BRİGSTONE DURAVIS LASTIKLER KULLANMAKTAYIM ARACIMDA KULLANICI EL KITABINDA BU OLCULERDEKI LASTIK HAVA BASINCI,ÖN 43-ARKA 50
PSİ OLARAK OKUYORUM ,BANA FAZLA GELDI ARACIMDA HIC YUK TASIMIYORUM ,,,BILGILERINIZI PAYLASIRSANIZ SEVINIRIM ,,,LASTIKLERE VURDUGUM HAVA BASINCI 32 PSI

kaputun altında kac beygır oldugunun onemı yok,dıreksıyondakı essek olduktan sonra

FireExit
baris3434 tarafından yazılan metin:
arkadaslar 175-75R-14C BRİGSTONE DURAVIS LASTIKLER KULLANMAKTAYIM ARACIMDA KULLANICI EL KITABINDA BU OLCULERDEKI LASTIK HAVA BASINCI,ÖN 43-ARKA 50
PSİ OLARAK OKUYORUM ,BANA FAZLA GELDI ARACIMDA HIC YUK TASIMIYORUM ,,,BILGILERINIZI PAYLASIRSANIZ SEVINIRIM ,,,LASTIKLERE VURDUGUM HAVA BASINCI 32 PSI

El kitabındaki psl değerlerinde hava basmanızı öneririrm....
2011 Doblo Maxi 1.6 105hp Elegance...

Terbiye ya milli olur, ya da dini olur. Biz dini terbiyeyi aileye bıraktık. Milli terbiyeyi de devlete bıraktık.

Mustafa Kemal ATATÜRK

metekose

dikkat ettiyseniz o değerler tam yük içindir. bendeki lastikler de aynı marka ve ebatta. fabrika önerisi olarak kitapçıkta normal yük için ön arka 33 yazıyor. ben sıcak lastiğe 0,3 bar fazla basılması gerektiğinden ön arka hep 34 basıyorum.
Az yaşa, Çok yaşa; Kalanların Gönlünde Yaşa!

MEHMET78
metekose tarafından yazılan metin:

dikkat ettiyseniz o değerler tam yük içindir. bendeki lastikler de aynı marka ve ebatta. fabrika önerisi olarak kitapçıkta normal yük için ön arka 33 yazıyor. ben sıcak lastiğe 0,3 bar fazla basılması gerektiğinden ön arka hep 34 basıyorum.

tuptuptup
Smile
2011 YENİ DOBLO PREMİO KONFOR PAKET 1.6 105 HP METALİK SİYAH
2003 DOBLO 1,9 D HUSUSİ OTO
1977 MASSEY FERGUSON 174

madak
ön 38 arka 40 psi basıyorum ben de...
d3

B_MOOSTY

arkaya 40 basarsanız araç çok zıplıyor, konfor vs kalmıyor . lastik basıncı aracın konforunu çok etkiliyor. gereksiz taş gibi lastiklerle dolaşmayın

dua ister

madak
B_MOOSTY tarafından yazılan metin:

arkaya 40 basarsanız araç çok zıplıyor, konfor vs kalmıyor . lastik basıncı aracın konforunu çok etkiliyor. gereksiz taş gibi lastiklerle dolaşmayın

d3 lerde zıplama fazla yok. doğru lastik basınçları konforu etkiliyor. bir kaç gün önce okuduğum bir yazı nedeniyle biraz arttırdım basınçları... yazıda yakıt tasarrufuna katkısından bahsediyordu..
d3

metekose
madak tarafından yazılan metin:

d3 lerde zıplama fazla yok. doğru lastik basınçları konforu etkiliyor. bir kaç gün önce okuduğum bir yazı nedeniyle biraz arttırdım basınçları... yazıda yakıt tasarrufuna katkısından bahsediyordu..

biraz fazla şişirilmiş lastiklerle yere tutunan yüzey azalıp, lastik daha yuvarlak olacağı için tabikide yakıt tasarrufu olur ama güvenlik de aynı ölçüde ortadan kalkar. aman dikkat hele hele kışta kıyamette böyle bir yanlışa düşmeyin. (şimdi aklıma geldi bu kasko şirketleri nereden kırpacaklarını o kadar iyi biliyorlar ki lastik hava basıncı aşırı yüksek, tutunma kasıtlı azaltılmış diye ödemeyi bile kırpabilirler AlimAllah..)

madak
metekose tarafından yazılan metin:

madak tarafından yazılan metin:

biraz fazla şişirilmiş lastiklerle yere tutunan yüzey azalıp, lastik daha yuvarlak olacağı için tabikide yakıt tasarrufu olur ama güvenlik de aynı ölçüde ortadan kalkar. aman dikkat hele hele kışta kıyamette böyle bir yanlışa düşmeyin. (şimdi aklıma geldi bu kasko şirketleri nereden kırpacaklarını o kadar iyi biliyorlar ki lastik hava basıncı aşırı yüksek, tutunma kasıtlı azaltılmış diye ödemeyi bile kırpabilirler AlimAllah..)

az önce servisi arayıp sordum. 32 psi dediler. 33-34 ideal demekki. bu arada uyarı ve bilgilendirme için teşekkürler...
d3

metekose
rica..
Düzenleyen metekose Düzenleme Zamanı: 04 Ekim 2012 20:32

Atlanılacak Forum:
Sponsor reklam
Gelişmiş Forum Başlıkları Bulutu